Opinie ICmarkets – forum komentarze

Broker ICmarkets opinie naszego zespołu:

Kontrakty CFD

Kontrakty różnicy cenowej, znane również jako “Kontrakty CFD”. Umożliwiają inwestorom zyskiwanie za równo na wzroście wartości aktywów, jak i na zmniejszeniu. Co w wypadku giełdy standardowej jest niewykonalne. Inwestor zawiera kontrakt z brokerem, a następnie przewiduje czy cena wybranych aktywów spadnie czy wzrośnie. Gdy jego przypuszczenia się potwierdzą i wartość zmieni się odpowiednio z jego przewidywaniami to odnotowuje zysk. Kontrakty CFD oferują użycie dźwigni finansowej, tak zwanego “lewara” do pomnożenia swoich zysków. Znaczna część brokerów udostępnia młodym inwestorom optymalną dźwignie na poziomie 1:30. Jednak biegli inwestorzy mają możliwość ubiegać się o zwiększenie optymalnego poziomu dźwigni.

Tradycyjna dźwignia 1:30 powoduje iż w momencie otwierania kontraktu CFD, inwestowana przez nas kwota będzie pomnożona 30-sto krotnie. Na przykład przelewając na rachunek rozliczeniowy brokera 100 zł możemy dowolnie “ulokować” 3000 zł, i od kwoty trzech tysięcy będziemy zarabiać %. O ile cena zmieni się prawidłowo z naszymi spekulacjami lub tracić jeśli się pomylimy. Inwestowanie z wykorzystaniem dźwigni finansowej jest mocno ryzykowne, chociaż daje możliwość na niewiarygodny zwrot przy użyciu niedużej kwoty własnej. Inwestując u brokerów posiadających licencje prawne nie ma opcji żeby się zadłużyć. Stan naszego konta giełdowego może w najgorszym wypadku zmniejszyć się do zera. Świadczy to że inwestując wyżej wymienione 100 zł możemy stracić maksymalnie 100 zł. Nie ma możliwości żeby stan konta był mniejszy od zera.

Zanim podejmiesz decyzję!

Przed podjęciem definitywnej decyzji jakiego brokera wybrać zobacz w sieci najpopularniejsze wpisy oraz komentarze odnośnie brokera ICmarkets, lub innego który Cię fascynuje. Na naszym blogu możesz poznać opinie osób, które miały do tej pory doświadczenia z wieloma platformami. Wyróżniają lub nie polecają niektórych brokerów. Nie zapominaj że każdy broker działający na terenie naszego kraju ma obowiązek zdobyć licencje prawne oraz zezwolenia umożliwiające pośredniczenie w zawieraniu transakcji na terenie UE. Weź pod uwagę iż broker, który jest kontrolowany przez krajową albo europejską komisję finansową gwarantuje większe bezpieczeństwo twojego kapitału. Możesz także sprawdzić ranking brokerów oraz porównać Twój wybór, z wyborem innych inwestorów. Dzięki temu dowiesz się jakie miejsce w rankingu zajmuje wytypowany przez Ciebie broker i czy jest warty zaufania według innych użytkowników.

Jak założyć konto demo u brokera ICmarkets

Rejestracja konta demo ICmarkets przebiegła bez żadnych problemów lecz na stronie nie ma możliwości wybrania naszego języka. Całą rejestrację trzeba przeprowadzić w języku angielskim co zapewne będzie kłopotem dla niektórych użytkowników. Niestety po stworzeniu konta i zalogowaniu się na platformę także nie było szans modyfikacji języka. Dlatego całą rejestrację konta demo u brokera ICmarkets jak również wszelkie inwestycje musieliśmy realizować w języku angielskim. Było to problematyczne oraz niezbyt przyjemne ponieważ tłumacz niezbyt dobrze tłumaczy wyrafinowane wyrażenia podobnie jak zagadnienia giełdowe.

Przeczytanie warunków umowy w języku angielskim również było całkiem utrudnione. Angielski język urzędowy jest niemożliwy do przetłumaczenia w translatorze, a warunki umowy mają niezwykle dużo stron treści. Niestety dlatego poświęciliśmy dużo godzin aby adekwatnie przetłumaczyć i pojąć całą umowę.

W naszym odczuciu warunki proponowane przez brokera ICmarkets nie są najlepsze dla nowych użytkowników. Wielu spośród wypróbowanych przez nas brokerów oferuje bardziej interesujące warunki swoim nowym klientom. Broker ICmarkets nie zapewnia bezpieczeństwa w 100% dla swoich użytkowników pod każdym względem, ponieważ zaznacza że w co poniektórych wyjątkowych przypadkach, może dojść do sytuacji gdy system “stop loss” nie zadziała ekspresowo. Klienci muszą brać pod uwagę możliwość straty swojego kapitału, pomimo zaznaczenia opcji “stop loss”.

Broker ICmarkets wypłata pieniędzy

Postanowiliśmy to przetestować i przekonać się ile czasu trwa wypłata pieniędzy od brokera ICmarkets. W pierwszej kolejności wykonaliśmy prawdziwy przelew na konto brokera ICmarkets. Wpłata dotarła na konto brokera błyskawicznie i już po kilku dobach mieliśmy możliwość inwestować rzeczywistą gotówką. Nie było także nazbyt wielkich opłat ani prowizji za dokonanie wpłaty. Po paru dniach sprawdzania platformy przyszedł czas na wypłatę zdobytych pieniędzy. Więc zdecydowaliśmy się wybrać taką samą metodę wypłaty jakiej używaliśmy do wykonania pierwszej wpłaty. Mieliśmy nadzieję że wszystko pójdzie gładko, aczkolwiek już na samym początku spotkaliśmy się z prowizją dla pośrednika. Jak również z małą opłatą za realizacja transferu pieniędzy.

Od czasu zlecenia transferu na rachunek w naszym banku musieliśmy czekać dużo ponad 3 dni. Nim finanse znalazły się na koncie. W tym czasie wysłaliśmy zapytanie do zespołu technicznego. Pomoc techniczna brokera ICmarkets powiadomiła, iż zwłoka wynika zapewne z ograniczeń naszego banku. W związku z tym twierdzimy, że broker ICmarkets w żadnym razie nie może za nie odpowiadać. Nie możemy przeto bezsprzecznie określić jak dużo czasu należy czekać na przelew u brokera ICmarkets. Ponieważ zależnie od wybranej metody przelewu ten czas może się różnić. W naszym wypadku wynosił dużo ponad trzy dni. W naszym osobistym odczuciu było to nazbyt długo i nie uznajemy tego za zaletę brokera ICmarkets.

Jak się rozliczyć z pieniędzy zarobionych u brokera ICmarkets

Nie zapomnij iż każdy broker nalicza spread w momencie gdy podejmujesz kolejną inwestycję, jest to prowizja za pośrednictwo w zawarciu transakcji, przeważnie jest to setny bądź tysięczny % od sumy, jaką inwestujesz. Wysokość spread’u zależy jedynie od brokera i może być stała albo zmienna. Każdy zwrot także ten z inwestycji podlega opodatkowaniu oraz powinno się rozliczyć z wypracowanych w ten sposób pieniędzy, w swoim kraju podatkowym. W Polsce do rozliczenia dochodów z inwestycji na giełdzie służy PIT-38, na jakim określane są dochody z kapitałów pieniężnych jak również z odpłatnego pozyskania pochodnych instrumentów finansowych. Jeżeli nie masz pewności jak wypełnić PIT-38 możesz zasięgnąć rady doradcy prawnego lub poszukać takiej informacji w internecie, możesz także rozliczyć się online, w takim przypadku wypełnienie PIT’u nie powinno sprawić Ci najmniejszych problemów.

Pytania odtyczące brokera ICmarkets, na które chcemy odpowiedzieć.

Pragniemy odpowiedzieć na przeważnie zadawane pytania dotyczące brokera ICmarkets, jakie dostajemy od państwa na nasz adres e-mail. Wytypowaliśmy jedynie te najciekawsze, jako że większa część z nich się powtarzała:

 • Czy broker ICmarkets jest wiarygodny? – tak, w czasie naszego testu nie było żadnych kłopotów z wypłatą pieniędzy, nie biorąc pod uwagę całkiem długiego czasu oczekiwania na przelew środków.
 • ICmarkets recenzje – broker ICmarkets recenzje dostaje od coraz to większej ilości wybitnych inwestorów. Sprawdziliśmy na kilku największych portalach poświęconych biznesowi i udało nam się odnaleźć mnóstwo interesujących treści jak również spostrzeżeń na temat niniejszego brokera.
 • ICmarkets scam czy nie? – z całą pewnością nie jest to scam, taka firma jest zarejestrowana.
 • Konto testowe ICmarkets – konto demo jest udostępniane bez konieczności dokonania wpłaty.
 • ICmarkets opinie – broker ICmarkets negatywne opinie na forum dostaje bardzo sporadycznie, w większości wypadków są podyktowane pomyłką inwestora. Który za osobistą nieudaną inwestycję oskarża brokera, jednak znaczna część komentarzy jest pozytywna.
 • Najlepszy broker ICmarkets – według naszej opinii istnieje wielu lepszych brokerów, jednak jest to nasza własna opinia. Z całą pewnością część użytkowników może twierdzić że broker ICmarkets jest najlepszy.
 • ICmarkets komentarze – broker ICmarkets negatywne komentarze na forum i facebook’u otrzymuje sporadycznie, zazwyczaj użytkownicy narzekają na długi okres czekania na wypłatę zapracowanych pieniędzy.
 • ICmarkets konto demo – broker ICmarkets zapewnia darmowe konto demo, bez żadnego limitu czasowego. Niestety po użyciu wszystkich otrzymanych środków wirtualnych, nie da się w dalszym ciągu z niego korzystać.

 

Emocje i stress

Emocje są nieodłączną częścią inwestowania na giełdzie, niemniej jednak złe emocje i stres to najgorsi doradcy. Sama świadomość o możliwości zarobienia lub straty znacznych pieniędzy budzi pewne emocje. Jednak kiedy staniesz przed wyborem “wypłacić? czy jeszcze zaczekać?”. A na szali będzie się wahać Twoje 50 tysięcy złotych to nerwy będą sięgały szczytu. To jaką decyzję wybierzesz w takiej sytuacji będzie w znacznej mierze zależało od twych emocji. Jeśli umiesz kontrolować swój stress i podniecenie to masz okazję stać się jednym z najlepszych inwestorów.

W internecie zdołasz znaleźć mnóstwo poradników oraz książek jak poradzić sobie ze stresem. Podejmowanie istotnych decyzji, będąc pod naciskiem intensywnych emocji nie jest dobrym wyjściem, ale to własnie na tym polega inwestowanie w kontrakty CFD. Jest dużo technik, które pozwalają zwiększyć panowanie nad nerwami, a nawet w pełni je stłumić. Wielu doświadczonych inwestorów poleca między innymi medytację lub ćwiczenie jogi.

Każda inwestycja łączy się z ryzykiem utraty kapitału, przed zainwestowaniem dowolnej sumy z nadzieją na zysk, musisz niemniej jednak rozważyć czy ewentualna strata tych pieniędzy w przypadku pomyłki nie wpłynie na stan twojego życia. Jedną z najistotniejszych zasad doświadczonych traderów jest inwestowanie wyłącznie tych środków, których przegrana nie będzie miała żadnego znaczenia dla poziomu ich życia. Nie inwestuj pieniędzy, jeżeli są Ci potrzebne!

Jeżeli posiadasz oszczędności, które chciałeś przeznaczyć np.: Na wakacje albo nowszy samochód to również dobrze się zastanów, zanim zdecydujesz się na obrót tych pieniędzy. Zawsze licz się z możliwością utraty oraz zupełnie nie nastawiaj się na profit. Przez wzgląd na to nigdy nie zostaniesz w przykrej sytuacji. Jedynie będziesz sympatycznie zadziwiony jeśli któraś inwestycja okaże się celna i na twoje konto wpadnie dodatkowa gotówka.

Broker ICmarkets materiały szkoleniowe

Najpopularniejsi brokerzy proponują swoim użytkownikom bezpłatne konto demo, służące do nauczenia się inwestowania, wypróbowania nowatorskich strategii jak również sprawdzenia platformy handlowej. Działa ono dokładnie jak prawdziwe, wyjątkową odmiennością jest nie prawdziwa waluta. Jeśli jesteś niedoświadczonym inwestorem to weź pod uwagę że. “Z każdą następną inwestycją będziesz dostawał doświadczenie oraz popełniał coraz to mniej błędów”.

Jeśli poszukujesz przetestowanego brokera, kontrolowanego przez komisję finansową i posiadającego licencje prawne, które gwarantują jego wypłacalność, to zobacz najnowszy ranking brokerów CFD. Każdy broker doceniony w rankingu był testowany i oceniany przez kilku inwestorów. Przy sporządzaniu owego zestawienia wzięliśmy dodatkowo pod ocenę opinie i komentarze odnoszące się do brokera ICmarkets. Odnalezione w internecie nie tylko na polskich blogach. Ale dodatkowo na angielskich i niemieckich forach poświęconych biznesowi. Inwestowanie stale łączy się z ryzykiem. Dlatego nie inwestuj pieniędzy, których możliwa strata zdołałaby obniżyć poziom Twojego życia.

Pomoc i regulamin brokera ICmarkets nasza opinia

Kontakt z zespołem technicznym brokera ICmarkets był idealny, na wszystkie zapytania uzyskaliśmy odpowiedzi już po kilku minutach. Były to bardzo pomocne informacje i rozwiały wszelkie nasze wątpliwości. Odpowiedzi oferowane przez zespół techniczny są na wysokim poziomie.

Także support brokera ICmarkets działa dosyć prawidłowo, chat na żywo jest wyśmienitym rozwiązaniem. Można uzyskać odpowiedź ekspresowo. Po wysłaniu pytania i wnikliwie wytłumaczyć swój problem pracownikowi. W czasie sprawdzania platformy pisaliśmy do supportu z zapytaniem: “W jaki sposób najlepiej wypłacić środki”. Tak żeby jak najszybciej trafiły na nasze konto prywatne. Dostaliśmy dokładną odpowiedź, która na prawdę nas wspomogła przy podjęciu finalnej decyzji. Pracownik supportu był całkiem uprzejmy. Na prawdę starał się pomóc oraz doradził nam najbardziej atrakcyjną akceptowalną metodę wypłaty pieniędzy.

W regulaminie brokera ICmarkets odnaleźliśmy sporo pomocnych informacji dotyczących między innymi: Instrumentów finansowych proponowanych przez brokera. Dźwigni finansowej z której mogą korzystać niedoświadczeni oraz zawodowi inwestorzy, a dodatkowo dogłębne informacje odnoszące się do samego brokera. Takie jak adres organizacji do korespondencji, spis potrzebnych numerów telefonicznych. Jak również adresów e-mail, oraz numery licencji jakie posiada broker.

Broker ICmarkets konto demo

Nim zaczniesz inwestować w kontrakty CFD realną gotówką, powinieneś po pierwsze poznać platformę handlową. Możesz do tego użyć konto demo. Broker ICmarkets proponuje swoim klientom darmowe konto demo. Zakładając takie konto będziesz miał do dyspozycji wszelkie narzędzia i wykresy, jakie są oferowane na prawdziwym koncie. Masz możliwość również badać obecne wahania cen oraz inwestować wirtualne pieniądze w taki sam sposób jak autentyczne.

W dowolnej chwili masz możliwość przełączyć rodzaj konta na realne. Jeżeli tylko dojdziesz do wniosku że jesteś gotowy inwestować prawdziwym kapitałem. Konto demo pozwoli Ci uzyskać doświadczenie praktyczne, a nie tylko teoretyczne. Tak jak w wypadku czytania książek o inwestowaniu bądź poprzez oglądania filmów na YouTube. Jeżeli jednakże pragnąłbyś poznać najlepsze strategie inwestowania i zgłębić Twoją wiedzę teoretyczną, to chcemy polecić dwie książki. Zenon Komar – “Sztuka Spekulacji” oraz Jack D. Schwager – “Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami”, które mogą Ci pomóc w analizie i poznaniu zasad rządzących giełdą.

 
 

Jeśli chcesz poznać opinie innych inwestorów na temat ICmarkets, lub zastanawiasz się jakiego brokera wybrać?
To sprawdź ranking brokerów CFD 2020!
Ranking brokerów CFD Forex został stworzony przez zespół inwestorów.
W oparciu o posiadane wieloletnie doświadczenie, oraz komentarze i opinie tysięcy użytkowników na forum.


 
 

Nasza opinia o ICmarkets

Strona internetowa brokera ICmarkets niezbyt przypadła nam do gustu, odcienie przycisków, kompozycja graficzna oraz kolorystyka nie są intuicyjne i mogą być powodem problemów niedoświadczonym inwestorom. Mało tego zbyt notorycznie pojawia się reklama namawiająca do wpłacenia realnych pieniędzy. Wedle naszego uczucia nawigacja platformy nie jest intuicyjna. Poważnym problemem, który dodatkowo zakłócał spokojne korzystanie z usług brokera ICmarkets był fakt że strona zacinała się co pewien czas, albo niezwykle długo ładowała, a nawet zawieszała.

Aczkolwiek nie obwiniamy za to brokera ICmarkets dlatego że nie mamy 100% pewności czy tych kłopotów nie wywoływał nasz internet w biurze redakcji lub komputer z którego wtedy korzystaliśmy. Bądź też jakikolwiek inny element zewnętrzny nie powiązany z brokerem ICmarkets taki jak kłopoty z serwerem.  Jest to jednak jedynie nasza ocena, która wypływa z osobistych odczuć i przemyśleń, każda osoba powinna posiadać odmienne odczucia na temat tego brokera. Uważamy więc że w takim razie najlepiej jeśli osobiście wypróbujesz czy broker ICmarkets spełnia Twoje oczekiwania.

Według naszej oceny broker ICmarkets nie byłby najlepszym wyborem, dla nowych i profesjonalnych inwestorów, ponieważ układ strony jak również barwa stosowana na niniejszej platformie mogą być nadzwyczaj konfundujące dla początkujących kontrahentów. Natomiast niebyt duża ilość dokładnych wykresów będzie znacznie utrudniać analizę rynkową doświadczonym inwestorom. Broker ICmarkets opinie na forum zdobywa w większości korzystne jednak są to w większości bardzo krótkie komentarze w charakterze “polecam brokera ICmarkets”. Nie mamy tym samym możliwości ocenić czy te komentarze są na prawdę realne i napisane za sprawą wielu inwestorów. Czy może ta sama osoba umieściła kilkanaście takich samych opinii na temat brokera ICmarkets żeby przekonać początkujących klientów do inwestowania pieniędzy.

Broker ICmarkets negatywne opinie naszego zespołu

Według naszej opinii broker ICmarkets jest dosyć uczciwym pośrednikiem. Jednakże ma również swoje wady, które trzeba brać pod uwagę. Przeglądając zagraniczne fora dla inwestorów, głównie w języku niemieckim i francuskim. Znaleźliśmy dużo komentarzy o brokerze ICmarkets. Opinie w większej części były korzystne, jednakże nadzwyczaj krótkie. Składające się z jednego albo dwóch słów. Niemniej jednak nieduża ilość wypowiedzi była krytyczna. Takie opinie czytaliśmy dokładnie starając się ustalić czy są one realne, czy kłamliwe. Spora ilość inwestorów była niezadowolona z czasu jaki trzeba oczekiwać na wypłatę pieniędzy z konta giełdowego brokera ICmarkets. Wedle ich opinii zostali zobowiązani nadmiernie długo oczekiwać nim finanse trafiły na ich konto prywatne.

Jakiego brokera wybrać?

Wybranie platformy handlowej to bardzo ważna decyzja dla nowego inwestora. Jako że broker pośredniczy przy każdej transakcji i to właśnie jemu przekazujemy nasze pieniądze. Musi więc być bezpieczny oraz warty zaufania. W tym blogu postaramy się przedstawić naszą opinie o brokerze ICmarkets. Aczkolwiek również dotknąć nieco temat zarabiania na giełdzie oraz inwestowania w kontrakty CFD. Wysokość kwoty jaką postanowimy zainwestować ma wielkie znaczenie.

Dlatego że im większe pieniądze inwestujemy, tym większa możliwość na zarobek, lecz również silniejszy stres. Wbrew pozorom złe emocje mogą w znacznym stopniu wywrzeć wpływ na nasze wybory. Wskazane jest zawsze starać się zachowywać spokój oraz nie podejmować decyzji pod wpływem chwili. Sztuka rozsądnego myślenia będąc pod naciskiem dużego stresu. t nadzwyczaj pozytywna cecha wśród zawodowych inwestorów.

Konto Demo Broker ICmarkets

Większość popularnych brokerów oferuje darmowe konto demo, przeważnie rejestracja konta demo nie żąda potwierdzania żadnych danych. Broker ICmarkets dodatkowo nie wymaga realizowania jakichkolwiek wpłat do aktywacji konta demo. Można więc bez żadych opłat wypróbować skuteczność platformy. Prędkość egzekucji zamówień i stabilność połączenia z aplikacją. Bez nawet najmniejszego ryzyka utraty rzeczywistych pieniędzy. Broker ICmarkets również proponuje konto demo swoim klientom choć stosuje ograniczenie budżetu. Znaczy to że posiadamy do wykorzystania z góry określoną kwotę wirtualnej waluty. Która nie odświeża się po wyczerpaniu. Świadczy to iż po wykorzystaniu całej sumy musimy zdecydować czy chcemy wpłacić rzeczywiste pieniądze dla niniejszego brokera. Czy jednakże lepiej będzie przetestować parę innych platform, zanim podejmiemy decydująca decyzję.

Optymalny broker według nas powinien posiadać odnawialne środki na koncie demo. Tak ażeby każdy początkujący użytkownik miał nieograniczoną możliwość dokładnego sprawdzenia platformy pod dowolnym kontem. W toku wykonywania testów okazało się iż kilku brokerów określa oprócz tego limity czasu na korzystanie z konta demo. Najczęściej był to miesiąc czasu, na przestrzeni którego początkujący inwestor musiał zdążyć nauczyć się wszelkich znaczących funkcji platformy. Po tym czasie konto demo zostało zawieszone i nie było żadnej szansy aby je przedłużyć. Pozostawała wtedy wyłącznie możliwość zrealizowania przelewu rzeczywistych pieniędzy. Broker ICmarkets nie wykorzystuje ograniczeń czasowych na koncie demo. Możemy aby je używać aż do momentu wydania wszystkich wirtualnych pieniędzy.

Broker ICmarkets opinie na forum

Opinie na forum broker ICmarkets dostaje od inwestorów w dużej części niezbyt pochlebne. Zespół inwestorów testował konto demo oraz konto real u brokera ICmarkets przez trzy dni. Sprawdzaliśmy jak działają wpłaty i wypłaty u tego brokera oraz jakie komentarze na forum broker ICmarkets zdobywa od zawodowych inwestorów.
Jeśli chciałbyś znaleźć wypróbowanego brokera. Takiego takiego który zagwarantuje Tobie wypłatę pieniędzy w każdej sytuacji? Więc wybierz mądrze, sprawdź ranking brokerów CFD forex.
Następnie wybierz jaki broker będzie najlepszy dla Twojej taktyki inwestowania.

Broker ICmarkets oferuje inwestowanie w różnorodne aktywa. Między innymi: kontrakty CFD na akcje potężnych firm, kryptowaluty, towary a także Forex. Istnieje możliwość na nich sporo zarobić. Aczkolwiek również szybko można stracić inwestowane pieniądze bądź wyjść na zero. Zanim przejdziemy do recenzji brokera ICmarkets oraz wyrażenia naszej oceny na ten temat. To chcielibyśmy w pierwszej kolejności przybliżyć naszym czytelnikom, na czym się skupiliśmy podczas testu. Najczęściej zadawaliśmy pytania czy broker ICmarkets:

 • oferuje darmowe konto demo,
 • posiada niezbędne licencje prawne i jest bezpieczny,
 • nie jest wpisany na listę ostrzeżeń,
 • namawia do wpłaty prawdziwych pieniędzy jak również naciska do robienia ogromnych wpłat,
 • Jakie opinie ma broker ICmarkets na forum dla inwestorów,
 • Jakie są nasze doświadczenia,
 • Weryfikowaliśmy też czy dostępny jest Język ojczysty.

 

Od czego zacząć?

Jeśli jesteś nowym inwertorem i nie masz jeszcze zbyt wielkiego doświadczenia w handlu. To proponujemy byś skoncentrował się na jednej czy też maksymalnie dwóch kategoriach. To jakie konkretnie kategorie wybierzesz zależy wyłącznie od Ciebie. Niemniej pamiętaj że im bardziej uściślisz swój cel tym więcej czasu będziesz mógł przeznaczyć na staranną analizę obecnej sytuacji. Główne kategorie to surowce (złoto, srebro, ropa), akcje firm (Apple, Orlen, CD Projekt), forex (USD/EUR, PLN/EUR, CHF/USD), kryptowaluty (bitcoin, ethereum, xrp), indeksy krajowe (WIG 20, USA 500, Niemcy 30) jak również towary (kawa, cukier, kukurydza). Wybierając jedną kategorię możesz dokładnie przeanalizować historyczne wahania cen i spróbować wyciągnąć wnioski. Powinieneś się zastanawiać co określało zmianę ceny danych aktywów w przeszłości.

Jeśli zdecydujesz się zająć tylko jedną konkretną kategorią np. krypto-walutami, to po pewnym czasie stwierdzisz. Dokładnie to że wszystkie informacje z kraju oraz ze świata zaczniesz analizować przez pryzmat “a jak to wpłynie na kryptowaluty”. Z tej przyczyny twoje następne inwestycje będą efektem szczegółowych przemyśleń. Już nie będą sprawą przypadku tak jak zapewne będzie na samym początku. Większość profesjonalnych inwestorów także wybiera tylko jedną kluczową kategorię, a następnie poświęca jej nawet 80% swojego czasu i kapitału inwestycyjnego. Na całym świecie nie ma człowieka, który zna się na wszystkim, wskutek tego warto już na samym początku wybrać jedną dziedzinę. Poświęcić na jej analizę maksymalnie dużo czasu, zamiast rozdzielać go pomiędzy wszystkie inne kategorie.

Ryzyko inwestowania na giełdzie

Zarobek na giełdzie wiecznie łączy się z pewnym niebezpieczeństwem, niemniej jednak to niebezpieczeństwo można zmniejszyć posiadając adekwatną wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Doświadczeni inwestorzy zawierają sporo więcej lukratywnych transakcji niż początkujący traderzy i nie jest to żaden przypadek. Nowicjusze notorycznie podejmują chybione decyzje. Ponieważ nie w pełni spostrzegają zasady rządzące rynkiem bądź nie przeznaczają wystarczającej uwagi aktualnym wydarzeniom ze świata. Właśnie te wydarzenia po pewnym okresie wpływają na zmiany wartości aktywów.

Profesjonalni gracze przez cały czas analizują sytuację rynkową oraz podejmują decyzje opierając się na stabilnych podstawach. Droga od nowego do doświadczonego inwestora jest długa i łatwo się źle nastawić nawet po zawarciu kilku nietrafionych inwestycji. Zwłaszcza kiedy stracimy wtedy część naszego prawdziwego kapitału. Wobec tego wspaniałym pomysłem dla nowych traderów jest wykorzystanie konta demo do poznania platformy. Wypróbowania nowych metod inwestowania oraz nabycia doświadczenia.

Największe zalety brokera ICmarkets według naszej opinii

Największymi wartościami, jakie ma broker ICmarkets są bez wątpienia materiały treningowe. Filmy instruktażowe, osobiste porady z dziedziny inwestowania, olbrzymia liczba instrumentów finansowych znacznie ułatwiają naukę. Dostępna opcja wypróbowania platformy na koncie demo jak również niezwykle pomocny kalendarz ekonomiczny. Ogromnym walorem brokera ICmarkets jest fakt, że posiada prywatną aplikację internetową. Co w dużej mierze ułatwia podejmowanie decyzji oraz zawieranie inwestycji. W ciągu wykonywania testów przywiązywaliśmy największą uwagę na zapiski o ryzyku związanym z podejmowaniem inwestycji. Jak również to jaki % klientów inwestujących za pośrednictwem danego brokera odnotowuje straty, niestety w wypadku tego brokera % użytkowników, którzy notują straty jest dość wysoki.

Poza tym odnajdywaliśmy oficjalnego konta każdego z brokerów na Facebook’u i studiowaliśmy wszelkie komentarze zamieszczone na takim profilu. Ważnym punktem realizowanego za naszym pośrednictwem eksperymentu było zweryfikowanie wiarygodności adresu instytucji każdego brokera zamieszczonego na oficjalnej domenie. W kilku wypadkach podczas trwania całego testu zdarzyło się iż pod wskazanym adresem nie wyszukaliśmy żadnej siedziby firmy, ani konkretnego biura. Jednakże w wypadku brokera ICmarkets podany adres został zaświadczony i jest prawdziwy.

Wasze opinie na temat brokera ICmarkets

Zanim zdecydujesz się aby przelać swoje oszczędności na rachunek rozliczeniowy jakiegoś brokera. To sprawdź jakie opinie o brokerze ICmarkets mają inni użytkownicy forum. Najważniejsze aby wybrać takiego brokera, który zapewni bezpieczeństwo i gwarancję wypłacenia pieniędzy. Nasz zespół pragnie podziękować za wszystkie komentarze na temat brokera ICmarkets jakie piszecie. Wasze opinie są dla nas ogromnie cenne. Jeżeli pragnąłbyś żeby nasz zespół sprawdził nowego brokera, o którym opinii jeszcze nie posiadamy na naszym blogu. To serdecznie zachęcamy do wysyłania wiadomości e-mail z nazwą brokera i adresem jego strony internetowej.

Lista Tagów:
ICmarkets opinie, ICmarkets brokers, ICmarkets konto demo, ICmarkets komentarze, ICmarkets notowania, ICmarkets wypłata, ICmarkets poradnik, ICmarkets wypłaty, ICmarkets podatek, ICmarkets jak grać, ICmarkets jak inwestować, ICmarkets forum, ICmarkets blog, ICmarkets bonus, ICmarkets konto testowe, ICmarkets robot, ICmarkets jak zacząć, ICmarkets poradnik, ICmarkets czy jest wypłacalny.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

 1. Ferdek pisze:

  witam, chciałbym poznać jakieś opnie na temat brokera ICmarkets bo zastanawiam się nad rejestracją konta u nich.

 2. Jurasik pisze:

  Można spróbować, ja u nich grałem kilka dni ale mi się nie spodobała platforma

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *