Opinie IG com – forum komentarze

Broker IG com opinie naszego zespołu:

Największe zalety brokera IG com według naszej opinii

Największymi wartościami, które ma broker IG com są bez wątpliwości materiały szkoleniowe. Filmy instruktażowe, indywidualne porady z dziedziny inwestowania, spora ilość instrumentów finansowych znacznie ułatwiają naukę. Dostępna opcja przetestowania platformy na koncie demo i całkiem wartościowy terminarz ekonomiczny. Wielkim pozytywem brokera IG com jest fakt, iż posiada osobistą aplikację internetową. Co bardzo przyśpiesza podejmowanie decyzji i otwieranie inwestycji. Podczas wykonywania testów przykładaliśmy największą uwagę na zapiski o niebezpieczeństwu powiązanym z podejmowaniem inwestycji. Jak również to jaki % użytkowników inwestujących za pośrednictwem danego brokera odnotowuje straty, niestety w wypadku tego brokera % kontrahentów jacy notują straty jest niestety duży.

Co więcej wyszukiwaliśmy oficjalnego konta każdego z brokerów na Facebook’u, a następnie czytaliśmy wszystkie komentarze zamieszczone na takim profilu. Znaczącym detalem przeprowadzanego za naszym pośrednictwem testu było sprawdzenie wiarogodności adresu instytucji każdego brokera podanego na oficjalnej stronie. W kilku wypadkach w ciągu odbywania się całego testu zdarzyło się że pod wskazanym adresem nie stwierdziliśmy istnienia żadnej siedziby spółki, ani fizycznego biura. Jednakże w przypadku brokera IG com podany adres został zaświadczony i jest prawdziwy.

Kontrakty CFD

Kontrakty różnicy cenowej, znane również jako “Kontrakty CFD”. Umożliwiają inwestorom zyskiwanie za równo na wzroście wartości aktywów, jak i na zmniejszeniu. Co w wypadku giełdy standardowej jest niemożliwe. Inwestor zawiera kontrakt z brokerem, a następnie przewiduje czy wartość wybranych aktywów zmaleje czy wzrośnie. O ile jego przypuszczenia się potwierdzą i cena zmieni się adekwatnie z jego spekulacjami to odnotowuje zysk. Kontrakty CFD pozwalają na zastosowanie dźwigni finansowej, tak zwanego “lewara” do pomnożenia swoich przychodów. Znaczna część brokerów udostępnia początkującym inwestorom maksymalną dźwignie na poziomie 1:30. Niemniej doświadczeni inwestorzy mogą ubiegać się o podniesie maksymalnego poziomu dźwigni.

Tradycyjna dźwignia 1:30 powoduje iż w momencie zawierania kontraktu CFD, inwestowana przez nas kwota zostanie pomnożona 30-sto krotnie. Na przykład przelewając na konto brokera 100 zł mamy możliwość swobodnie “ulokować” 3000 zł, i od kwoty trzech tysięcy będziemy zyskiwać %. Jeżeli cena zmieni się trafnie z naszymi przewidywaniami lub tracić jeśli popełnimy błąd. Inwestowanie z użyciem dźwigni finansowej jest mocno ryzykowne, chociaż daje możliwość na ogromny zarobek przy wykorzystaniu niedużej kwoty własnej. Inwestując u brokerów posiadających licencje prawne nie ma szansy aby się zadłużyć. Stan naszego konta giełdowego może w najgorszym wypadku spaść do zera. Znaczy to że inwestując wyżej przytoczone 100 zł możemy stracić maksymalnie 100 zł. Nie ma możliwości aby stan konta był ujemny.

Zanim podejmiesz decyzję!

Przed podjęciem definitywnej decyzji jakiego brokera wybrać przeczytaj w sieci najpopularniejsze opinie i komentarze odnośnie brokera IG com, lub innego który Cię przekonuje. Na naszym blogu możesz poczytać opinie osób, które miały do tej pory styczność z wieloma platformami. Wyróżniają bądź odradzają niektórych brokerów. Pamiętaj że każdy broker działający na terenie naszego kraju ma obowiązek posiadać licencje prawne oraz zezwolenia umożliwiające pośrednictwo w zawieraniu transakcji na terenie UE. Weź pod uwagę iż broker, który jest monitorowany przez krajową lub europejską komisję finansową gwarantuje większe bezpieczeństwo twojego kapitału. Możesz też sprawdzić ranking brokerów i skonfrontować Twój wybór, z wyborem innych inwestorów. Dzięki temu dowiesz się które miejsce w rankingu zajmuje wybrany przez Ciebie broker i czy jest godny zaufania według innych użytkowników.

Jak założyć konto demo u brokera IG com

Rejestracja konta demo IG com odbyła się bez żadnych problemów choć na witrynie nie ma możliwości wybrania naszego języka. Całą rejestrację trzeba przeprowadzić w języku angielskim co może być kłopotem dla większości użytkowników. Niestety po założeniu konta i zalogowaniu się na platformę również nie było możliwości przetłumaczenia języka. W związku z tym pełną rejestrację konta demo u brokera IG com jak również wszystkie inwestycje musieliśmy wykonywać w języku angielskim. Było to uciążliwe oraz niezbyt przyjemne gdyż tłumacz niezbyt dobrze tłumaczy zawodowe hasła jak również zagadnienia giełdowe.

Przeczytanie warunków umowy w języku angielskim również było bardzo skomplikowane. Angielski język urzędowy jest ciężki do przetłumaczenia w translatorze, a warunki umowy mają nadzwyczaj dużo stron treści. Niestety z tej przyczyny poświęciliśmy dużo godzin żeby właściwie przetłumaczyć i zrozumieć całą umowę.

W naszym odczuciu warunki proponowane przez brokera IG com nie są opłacalne dla nowych inwestorów. Wielu spośród testowanych przez nas brokerów oferuje bardziej interesujące warunki swoim nowym klientom. Broker IG com nie zapewnia bezpieczeństwa w 100% dla swoich klientów w każdej sprawie, ponieważ podkreśla że w co poniektórych wyjątkowych przypadkach, może dojść do sytuacji gdy system “stop loss” nie zadziała zbyt szybko. Inwestorzy muszą liczyć się z możliwością przegranej swojego kapitału, pomimo używania opcji “stop loss”.

Broker IG com wypłata pieniędzy

Zadecydowaliśmy się to sprawdzić i przekonać się ile mniej więcej trwa wypłata pieniędzy od brokera IG com. Po pierwsze przeprowadziliśmy realny transfer na konto brokera IG com. Wpłata trafiła na konto brokera niezwykle szybko i już po kilku dniach mieliśmy możliwość inwestować rzeczywistą gotówką. Nie było też nazbyt wielkich opłat ani prowizji za wykonanie wpłaty. Po wielu dobach sprawdzania platformy nadszedł czas na wypłatę zdobytych pieniędzy. Więc zdecydowaliśmy się wybrać taką samą metodę wypłaty jakiej używaliśmy do przeprowadzenia pierwszej wpłaty. Mieliśmy nadzieję że wszystko pójdzie gładko, jednakże już na samym początku spotkaliśmy się z prowizją dla pośrednika. Jak również z małą opłatą za dokonanie transferu pieniędzy.

Od chwili zlecenia transferu na konto prywatne musieliśmy oczekiwać wiele ponad 3 dni. Zanim pieniądze dotarły na konto. W tym okresie przesłaliśmy pytanie do działu technicznego. Pomoc techniczna brokera IG com oznajmiła, iż zwłoka wynika prawdopodobnie z problemów naszego banku. W związku z powyższym twierdzimy, że broker IG com w żadnym razie nie może za nie odpowiadać. Nie możemy dlatego bezsprzecznie określić jak dużo czasu potrzeba czekać na przelew u brokera IG com. Dlatego że zależnie od stosowanej metody przelewu ten czas może się różnić. W naszym przypadku wynosił niemało ponad trzy dni. W naszym uczuciu było to nazbyt długo i nie uznajemy tego za zaletę brokera IG com.

Jak się rozliczyć z pieniędzy zarobionych u brokera IG com

Pamiętaj że każdy broker nalicza spread w momencie kiedy rozpoczynasz kolejną inwestycję, jest to prowizja za pośrednictwo w zawarciu transakcji, z reguły jest to setny lub tysięczny % od sumy, którą inwestujesz. Wielkość spread’u zależy wyłącznie od brokera i może być stała albo zmienna. Każdy zwrot również ten z inwestycji podlega opodatkowaniu i należy się rozliczyć z wypracowanych w ten sposób pieniędzy, w swoim kraju podatkowym. W Polsce do rozliczenia dochodów z inwestycji na giełdzie służy PIT-38, na jakim obejmowane są dochody z kapitałów finansowych jak również z odpłatnego zbycia pochodnych instrumentów finansowych. Jeżeli nie masz pewności jak wypełnić PIT-38 możesz zasięgnąć rady doradcy prawnego lub poszukać takiej informacji w internecie, możesz również rozliczyć się online, w takim wypadku wypełnienie PIT’u nie powinno sprawić Ci żadnych problemów.

Pytania odtyczące brokera IG com, na które pragniemy odpowiedzieć.

Chcemy odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące brokera IG com, które dostajemy od państwa na nasz adres e-mail. Przegłosowaliśmy jedynie te najciekawsze, jako że większa część z nich się powtarzała:

 • Czy broker IG com jest wypłacalny? – w rzeczy samej w ciągu naszego testu nie było żadnych kłopotów z wypłatą pieniędzy, nie biorąc pod uwagę całkiem długiego czasu oczekiwania na przelew środków.
 • IG com recenzje – broker IG com recenzje otrzymuje od coraz większej liczby popularnych inwestorów. Sprawdziliśmy na kilku popularnych portalach przeznaczonych biznesowi i udało nam się wyszukać mnóstwo ciekawych treści oraz spostrzeżeń na temat tego brokera.
 • IG com scam czy nie? – z całą pewnością nie jest to scam, taka firma jest zarejestrowana.
 • Konto testowe IG com – konto testowe jest dostępne bez konieczności dokonania wpłaty.
 • IG com opinie – broker IG com negatywne opinie na forum dostaje bardzo sporadycznie, z reguły są podyktowane pomyłką inwestora. Który za swoją pechową inwestycję obwinia brokera, jednak znaczna część komentarzy jest pozytywna.
 • Najlepszy broker IG com – według naszej opinii jest wielu lepszych brokerów, niemniej jest to nasza własna opinia. Z całą pewnością część osób może twierdzić że broker IG com jest najlepszy.
 • IG com komentarze – broker IG com negatywne komentarze na forum i facebook’u zdobywa rzadko, zazwyczaj inwestorzy narzekają na długi czas czekania na wypłatę zapracowanych pieniędzy.
 • IG com konto demo – broker IG com oferuje darmowe konto demo, bez żadnego limitu czasowego. Niestety po użyciu wszystkich dostępnych środków wirtualnych, nie można nadal z niego korzystać.

 

Emocje i stress

Nerwy są nieodłączną częścią inwestowania na giełdzie, tymczasem złe emocje i stres to najgorsi doradcy. Sama myśl o możliwości zarobienia lub straty dużych pieniędzy pobudza pewne nerwy. Jednak gdy staniesz przed wyborem “wypłacić? czy jeszcze zaczekać?”. A na szali będzie się wahać Twoje 50 tysięcy złotych to nerwy będą sięgały szczytu. To jaką decyzję podejmiesz w takiej sytuacji będzie w znacznej mierze zależało od twych emocji. Jeżeli zdołasz kontrolować swój stress i emocje to masz szansę zostać jednym z najwybitniejszych inwestorów.

W internecie zdołasz znaleźć wiele poradników i książek jak radzić sobie ze stresem. Podejmowanie ważnych decyzji, będąc pod wpływem intensywnych nerwów nie jest najlepszym rozwiązaniem, lecz to własnie na tym polega inwestowanie w kontrakty CFD. Jest dużo technik, które pozwalają zwiększyć kontrolę nad nerwami, a nawet całkiem je uciszyć. Wielu zawodowych inwestorów poleca na przykład medytację bądź ćwiczenie jogi.

Każda inwestycja łączy się z niebezpieczeństwem utraty kapitału, przed ulokowaniem dowolnej sumy z nadzieją na profit, musisz niemniej rozważyć czy prawdopodobna strata tych pieniędzy w wypadku nietrafionej inwestycji nie wpłynie na poziom twojego życia. Jedną z najważniejszych zasad doświadczonych traderów jest inwestowanie tylko tych środków, których strata nie będzie miała żadnego wpływu dla sposobu ich istnienia. Nie inwestuj pieniędzy, które są Ci niezbędne!

Jeśli masz oszczędności, które miałeś zamiar przeznaczyć np.: Na odpoczynek bądź nowszy samochód to również dobrze się zastanów, nim zdecydujesz się na obrót tych pieniędzy. Stale licz się z perspektywą utraty i zupełnie nie nastawiaj się na zysk. Wskutek tego nigdy nie będziesz w złej sytuacji. Jedynie będziesz sympatycznie zadziwiony jeśli jakaś inwestycja okaże się udana i na twoje konto wpadnie dodatkowa gotówka.

Broker IG com materiały treningowe

Najbardziej popularni brokerzy oferują swoim kontrahentom darmowe konto demo, służące do nauczenia się inwestowania, sprawdzenia oryginalnych strategii i wypróbowania platformy handlowej. Działa ono tak samo jak realne, unikalną odmiennością jest nie prawdziwa waluta. Jeżeli jesteś nowym inwestorem to pamiętaj że. “Z każdą nową inwestycją będziesz otrzymywał doświadczenie i popełniał coraz to mniej błędów”.

Jeśli szukasz wypróbowanego brokera, monitorowanego przez komisję finansową jak również posiadającego licencje prawne, które gwarantują jego wypłacalność, to sprawdź aktualny ranking brokerów CFD. Każdy broker wspomniany w rankingu był sprawdzany i oceniany przez zespół inwestorów. Przy komponowaniu niniejszego rankingu braliśmy również pod uwagę opinie oraz komentarze dotyczące brokera IG com. Odkryte w internecie nie tylko na polskojęzycznych stronach. Ale również na angielskich i niemieckich forach zadedykowanych biznesowi. Inwestowanie zawsze kojarzy się z niebezpieczeństwem. Wobec tego nie inwestuj pieniędzy, których możliwa przegrana mogłaby odmienić jakość Twojego życia.

Pomoc i regulamin brokera IG com nasza opinia

Kontakt z działem technicznym brokera IG com był godny podziwu, na wszelkie zapytania dostaliśmy odpowiedzi od razu zadaniu pytania. Były to na prawdę przydatne informacje które wyjaśniły wszelkie nasze obiekcje. Odpowiedzi dostarczane przez zespół techniczny są na wysokim poziomie.

Również support brokera IG com działa dosyć prawidłowo, czat na live jest znakomitym wyjściem. Można otrzymać pomoc krótką chwilę. Po zadaniu pytania oraz gruntownie objaśnić własny problem pracownikowi. W trakcie sprawdzania platformy pisaliśmy do supportu z pytaniem: “W którą metodą najlepiej wypłacić środki”. Tak żeby jak najszybciej doszły na nasz rachunek prywatny. Otrzymaliśmy drobiazgową odpowiedź, która bardzo nas wspomogła przy podjęciu końcowej decyzji. Pracownik supportu był w miarę uprzejmy. Na prawdę starał się pomóc oraz doradził nam najszybszą akceptowalną metodę wypłaty pieniędzy.

W regulaminie brokera IG com wypatrzyliśmy sporo pożytecznych wiadomości dotyczących na przykład: Instrumentów finansowych proponowanych przez brokera. Dźwigni finansowej z której mają szansę korzystać niedoświadczeni oraz profesjonalni inwestorzy, jak również wnikliwe informacje odnoszące się do samego brokera. Takie jak adres firmy do korespondencji, katalog wartościowych numerów telefonicznych. Jak również adresów e-mail, oraz numery licencji jakie posiada broker.

Broker IG com konto demo

Nim zaczniesz inwestować w kontrakty CFD rzeczywistą gotówką, powinieneś najpierw zrozumieć platformę handlową. Możesz do tego wykorzystać konto demo. Broker IG com udostępnia swoim użytkownikom bezpłatne konto demo. Zakładając takie konto będziesz miał do dyspozycji wszystkie narzędzia i wykresy, jakie są dostępne na autentycznym koncie. Masz możliwość również badać aktualne wahania cen oraz inwestować wirtualne finanse w identyczny sposób jak realne.

W dowolnej chwili zdołasz przełączyć rodzaj konta na realne. Gdy tylko dojdziesz do wniosku że jesteś gotowy inwestować realnym kapitałem. Konto demo umożliwi Ci zdobyć doświadczenie praktyczne, a nie tylko teoretyczne. Tak jak w przypadku czytania książek o biznesie bądź poprzez oglądania filmów na YouTube. Jeżeli jednakże chciałbyś poznać najlepsze strategie inwestowania i zgłębić swoją wiedzę teoretyczną, to pragniemy zaproponować dwie książki. Zenon Komar – “Sztuka Spekulacji” oraz Jack D. Schwager – “Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami”, które mogą Ci pomóc w analizie i pojęciu reguł rządzących rynkiem.

 
 

Jeśli chcesz poznać opinie innych inwestorów na temat IG com, lub zastanawiasz się jakiego brokera wybrać?
To sprawdź ranking brokerów CFD 2020!
Ranking brokerów CFD Forex został stworzony przez zespół inwestorów.
W oparciu o posiadane wieloletnie doświadczenie, oraz komentarze i opinie tysięcy użytkowników na forum.


 
 

Nasza opinia o IG com

Strona internetowa brokera IG com niezbyt przypadła nam do gustu, barwy przycisków, kompozycja graficzna oraz kolorystyka nie są intuicyjne i mogą być powodem problemów nowym inwestorom. Co więcej nazbyt notorycznie wyświetla się informacja namawiająca do przelewu prawdziwych pieniędzy. Wedle naszego odczucia nawigacja strony nie jest intuicyjna. Istotnym kłopotem, który dodatkowo zakłócał spokojne korzystanie z usług brokera IG com był fakt że strona zacinała się co jakiś czas, lub niezwykle powoli ładowała, a nawet zawieszała.

Jednakże nie obwiniamy za to brokera IG com ponieważ nie możemy mieć 100% pewności czy tych utrudnień nie sprawiał nasz internet w redakcji lub komputer z którego w tamtym okresie korzystaliśmy. Bądź też jakikolwiek inny czynnik zewnętrzny nie powiązany z brokerem IG com taki jak problemy z serwerem.  Jest to jednak jedynie nasza opinia, która powstaje z osobistych odczuć i przemyśleń, każda osoba powinna posiadać odmienne wrażenia na temat tego brokera. Uważamy więc że w związku z tym najlepiej jeżeli sam przetestujesz czy broker IG com spełni Twoje oczekiwania.

Według naszej oceny broker IG com nie jest najlepszym wyborem, dla początkujących i profesjonalnych inwestorów, jako że kompozycja strony jak również kolorystyka wykorzystywana na niniejszej platformie są ogromnie konfundujące dla nowych użytkowników. Natomiast niebyt wysoka liczba dokładnych wykresów może poważnie utrudniać analizę rynkową profesjonalnym inwestorom. Broker IG com opinie na forum dostaje w większości korzystne chociaż są to zazwyczaj bardzo krótkie komentarze z rodzaju “polecam brokera IG com”. Nie mamy w takim razie możliwości ocenić czy te komentarze są na prawdę prawdziwe i napisane przez wielu inwestorów. Czy może jedna osoba umieściła kilkanaście takich samych wpisów na temat brokera IG com aby przekonać początkujących użytkowników do inwestowania pieniędzy.

Broker IG com negatywne opinie naszego zespołu

Według naszej opinii broker IG com jest bardzo dobrym pośrednikiem. Lecz ma też swoje wady, które należy brać pod uwagę. Przeglądając zagraniczne fora dla inwestorów, głównie w języku niemieckim oraz francuskim. Napotkaliśmy na masę wpisów o brokerze IG com. Opinie przeważnie były pozytywne, niemniej nadzwyczaj krótkie. Składające się z jednego albo dwóch słów. Jednak nieduża część komentarzy była negatywna. Takie opinie czytaliśmy szczegółowo starając się ustalić czy są one rzeczywiste, czy kłamliwe. Spora część inwestorów była niezadowolona z okresu który trzeba oczekiwać na wypłatę pieniędzy z konta giełdowego brokera IG com. Według ich opinii byli zmuszeni zbyt długo czekać zanim finanse trafiły na ich konto prywatne.

Jakiego brokera wybrać?

Wybranie platformy handlowej to najważniejsza decyzja dla nowego inwestora. Ponieważ broker pośredniczy przy nawet najmniejszej transakcji i to właśnie jemu wysyłamy nasze finanse. Musi w związku z tym być bezpieczny jak również warty zaufania. W tym materiale postaramy się zaznaczyć naszą opinie o brokerze IG com. Jak dodatkowo wyjaśnić trochę zagadnienie zarabiania na giełdzie oraz inwestowania w kontrakty CFD. Wysokość kwoty którą zdecydujemy się zainwestować ma olbrzymie znaczenie.

Gdyż im większe środki inwestujemy, tym większa możliwość na profit, jednak również większy stres. Wbrew pozorom nerwy mogą w znacznym stopniu wywrzeć wpływ na nasze decyzje. Warto zawsze starać się zachowywać spokój oraz nie rozstrzygać decyzji pod wpływem chwili. Zdolność logicznego myślenia będąc pod naciskiem znacznego stresu. t bardzo atrakcyjna cecha wśród zawodowych inwestorów.

Konto Demo Broker IG com

Większa część atrakcyjnych brokerów proponuje bezpłatne konto demo, zazwyczaj rejestracja konta demo nie wymaga sprawdzania żadnych danych. Broker IG com dodatkowo nie wymaga dokonywania jakichkolwiek wpłat do aktywacji konta demo. Można w związku z tym bez żadych opłat wypróbować efektywność platformy. Prędkość egzekucji zobowiązań i jakość połączenia z aplikacją. Bez nawet najmniejszego niebezpieczeństwa utraty realnych pieniędzy. Broker IG com także proponuje konto demo swoim użytkownikom lecz stosuje ograniczenie budżetu. Oznacza to że dostajemy do dyspozycji z góry obliczoną kwotę wirtualnej waluty. Która nie odnawia się po wyczerpaniu. Oznacza to że po wydaniu całej sumy musimy podjąć decyzję czy chcemy przeznaczyć prawdziwe pieniądze na tego brokera. Czy jednak lepiej będzie wypróbować parę innych platform, nim podejmiemy ostateczną decyzję.

Najlepszy broker według nas powinien udostępniać odnawialne pieniądze na koncie demo. Tak aby każdy początkujący użytkownik miał nieograniczoną możliwość całkowitego wypróbowania platformy pod każdym kontem. W czasie wykonywania testów okazało się że kilku brokerów ustanowiło poza tym limity czasu na korzystanie z konta demo. Zwykle był to miesiąc czasu, w ciągu którego początkujący inwestor musiał zdążyć nauczyć się wszelkich ważnych funkcji platformy. Po tym okresie konto demo było zablokowane i nie było żadnej możliwości by je przedłużyć. Pozostawała wtedy jedynie możliwość dokonania przelewu autentycznych pieniędzy. Broker IG com nie stosuje ograniczeń czasowych na koncie demo. Mamy możliwość je używać aż do momentu wydania wszystkich wirtualnych pieniędzy.

Broker IG com opinie na forum

Opinie na forum broker IG com zdobywa ze strony traderów w dużej części nie najlepsze. Nasza redakcja testowała konto demo oraz konto real u brokera IG com przez pięć dni. Sprawdzaliśmy jak działają wpłaty i wypłaty u tego brokera oraz jakie komentarze na forum broker IG com zdobywa od profesjonalnych inwestorów.
Jeśli poszukujesz przetestowanego brokera. Takiego jaki zapewni Twoją wypłatę pieniędzy w każdej sytuacji? Więc wybierz mądrze, sprawdź ranking brokerów CFD forex.
Następnie zadecyduj jaki broker będzie optymalny dla Ciebie.

Broker IG com umożliwia inwestowanie w przeróżne aktywa. Takie jak: kontrakty CFD na akcje znaczących spółek, kryptowaluty, surowce i Forex. Jest szansa na nich dużo zarobić. Ale równie szybko można stracić inwestowane pieniądze albo wyjść na zero. Przed przejściem do opisu brokera IG com oraz przedstawiania naszej opinii na ten temat. To chcielibyśmy w pierwszej kolejności przybliżyć naszym czytelnikom, na czym się skupiliśmy podczas testu. Najczęściej zadawaliśmy pytania czy broker IG com:

 • udostępnia darmowe konto demo,
 • uzyskał niezbędne licencje prawne i jest sprawdzony,
 • nie został umieszczony na listę ostrzeżeń,
 • przekonuje do wpłaty realnych pieniędzy i motywuje do wykonywania znaczących wpłat,
 • Jakie opinie ma broker IG com na forum dla biznesmenów,
 • Jakie są nasze przeżycia,
 • Sprawdziliśmy też czy jest dostępny nasz język.

 

Od czego zacząć?

Jeżeli jesteś początkującym inwertorem i nie masz jak na razie zbyt dużego doświadczenia w handlu. To sugerujemy żebyś skoncentrował się na jednej czy też maksymalnie dwóch kategoriach. To które konkretnie kategorie wybierzesz zależy wyłącznie od Ciebie. Jednakże pamiętaj że im bardziej sprecyzujesz swój cel tym więcej czasu będziesz miał możliwość poświęcić na skrupulatną analizę aktualnej sytuacji. Główne kategorie to surowce (złoto, srebro, ropa), akcje spółek (Apple, Orlen, CD Projekt), forex (USD/EUR, PLN/EUR, CHF/USD), kryptowaluty (bitcoin, ethereum, xrp), indeksy krajowe (WIG 20, USA 500, Niemcy 30) jak również towary (kawa, cukier, kukurydza). Wybierając jedną kategorię możesz szczegółowo przeanalizować historyczne wahania wartości i spróbować wyciągnąć wnioski. Powinieneś się zastanawiać co wpłynęło na zmianę wartości danych aktywów w przeszłości.

Jeśli zdecydujesz się zająć tylko jedną konkretną kategorią np. krypto-walutami, to po pewnym okresie dostrzeżesz. Dokładnie to że dowolne informacje z kraju i ze świata zaczniesz analizować przez pryzmat “a jak to wpłynie na kryptowaluty”. Z racji tego twoje następne inwestycje będą skutkiem szczegółowych przemyśleń. Już nie będą kwestią przypadku tak jak zapewne będzie na samym początku. Większa część profesjonalnych inwestorów także wybiera tylko jedną kluczową kategorię, a następnie poświęca jej nawet 80% swojego czasu i kapitału inwestycyjnego. Na całym świecie nie ma człowieka, który zna się na wszystkim, zatem wskazane jest już na samym początku wybrać jedną dziedzinę. Przeznaczyć na jej analizę maksymalnie dużo czasu, zamiast rozdzielać go pomiędzy różne kategorie.

Niebezpieczeństwo inwestowania na giełdzie

Inwestycje na giełdzie stale łączy się z pewnym ryzykiem, niemniej to ryzyko można obniżyć posiadając właściwą wiedzę, zdolności i doświadczenie. Zawodowi inwestorzy zawierają dużo więcej opłacalnych transakcji niż początkujący traderzy i nie jest to żaden przypadek. Nowicjusze notorycznie wybierają chybione decyzje. Ponieważ nie w pełni zauważają zasady rządzące handlem albo nie przeznaczają wystarczającej uwagi aktualnym zdarzeniom ze świata. Właśnie te wydarzenia po niedługim czasie oddziaływają na wahania wartości aktywów.

Doświadczeni gracze bez ustanku sprawdzają sytuację rynkową oraz podejmują decyzje opierając się na solidnych podstawach. Droga od początkującego do doświadczonego inwestora jest długa i łatwo się rozczarować nawet po wykonaniu kilku feralnych inwestycji. Zwłaszcza gdy stracimy wówczas część naszego rzeczywistego kapitału. W takim razie świetnym pomysłem dla niedoświadczonych traderów jest użycie konta demo do nauczenia się platformy. Sprawdzenia różnych metod inwestowania i zyskania doświadczenia.

Wasze opinie na temat brokera IG com

Nim zdecydujesz się żeby przelać swoje oszczędności na konto jakiegoś brokera. To zobacz jakie opinie o brokerze IG com zostawili pozostali użytkownicy forum. Najważniejsze aby wybrać takiego brokera, który zapewni bezpieczeństwo i gwarancję wypłacenia pieniędzy. Nasz zespół chce podziękować za wszystkie komentarze na temat brokera IG com jakie piszecie. Wasze opinie są dla nas niezmiernie cenne. Jeśli pragnąłbyś aby nasz zespół przetestował nowego brokera, o którym opinii jeszcze nie posiadamy na naszym blogu. To serdecznie zachęcamy do wysyłania wiadomości e-mail z nazwą brokera i adresem jego strony internetowej.

Lista Tagów:
IG com opinie, IG com brokers, IG com konto demo, IG com komentarze, IG com notowania, IG com wypłata, IG com poradnik, IG com wypłaty, IG com podatek, IG com jak grać, IG com jak inwestować, IG com forum, IG com blog, IG com bonus, IG com konto testowe, IG com robot, IG com jak zacząć, IG com poradnik, IG com czy jest wypłacalny.

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. Bekiel pisze:

  Witam panowie i panie, mam pytanie jak ten broker IG com dobry czy lepiej go omijać szerokim łukiem?

 2. Qropka pisze:

  według mnie jest średni, są lepsi ale ogólnie daje rade

 3. HardMaciek pisze:

  możesz spróbować, może Ci przypadnie do gustu

 4. Szalony pisze:

  Jak nie masz zbyt wielkich ambicji to możesz się u nich rejestrować, ale ofertę mają bardzo mizerną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *