Opinie Oanda – forum komentarze

Broker Oanda opinie naszego zespołu:

Pytania odtyczące brokera Oanda, na które chcielibyśmy odpowiedzieć.

Chcemy odpowiedzieć na przeważnie zadawane pytania dotyczące brokera Oanda, jakie dostajemy od państwa na nasz adres e-mail. Wybraliśmy jedynie te najciekawsze, dlatego że większość z nich się powtarzała:

 • Czy broker Oanda jest wypłacalny? – tak, w ciągu naszego testu nie było żadnych problemów z wypłatą pieniędzy, nie biorąc pod uwagę dość długiego czasu oczekiwania na transfer środków.
 • Oanda recenzje – broker Oanda recenzje dostaje od coraz to większej ilości popularnych inwestorów. Sprawdziliśmy na kilku dużych portalach poświęconych biznesowi i udało nam się odnaleźć mnóstwo ciekawych treści oraz spostrzeżeń na temat niniejszego brokera.
 • Oanda scam czy nie? – z całą pewnością nie jest to scam, taka firma jest zarejestrowana.
 • Konto testowe Oanda – konto testowe jest dostępne bez potrzeby dokonania wpłaty.
 • Oanda opinie – broker Oanda negatywne opinie na forum otrzymuje bardzo rzadko, z reguły są spowodowane błędem inwestora. Który za własną pechową inwestycję obwinia brokera, jednak spora część wypowiedzi jest pozytywna.
 • Najlepszy broker Oanda – według naszej opinii jest wielu lepszych brokerów, niemniej jest to nasza prywatna opinia. Z całą pewnością część osób może twierdzić że broker Oanda jest najlepszy.
 • Oanda komentarze – broker Oanda negatywne komentarze na forum i facebook’u zdobywa rzadko, przeważnie kontrahenci narzekają na długi okres czekania na wypłatę zapracowanych pieniędzy.
 • Oanda konto demo – broker Oanda udostępnia bezpłatne konto demo, bez żadnego limitu czasowego. Niestety po wykorzystaniu wszystkich otrzymanych pieniędzy wirtualnych, nie da się w dalszym ciągu z niego korzystać.

 

Emocje i stress

Nerwy są nieodłączną częścią inwestowania na giełdzie, jednakże nerwy i stres to najgorsi doradcy. Sama świadomość o możliwości zarobienia lub straty sporych pieniędzy pobudza pewne emocje. Jeśli jednak staniesz przed wyborem “wypłacić? czy jeszcze zaczekać?”. A na szali będzie się wahać Twoje 50 tysięcy złotych to nerwy będą sięgały szczytu. To jaką decyzję podejmiesz w takiej sytuacji będzie w wielkiej skali zależało od twych emocji. Jeśli umiesz kontrolować swój stress i emocje to masz szansę zostać jednym z najlepszych inwestorów.

W sieci masz szansę odnaleźć wiele poradników oraz książek jak poradzić sobie ze stresem. Podejmowanie ważnych decyzji, będąc pod wpływem potężnych emocji nie jest najlepszym wyjściem, jednak to własnie na tym polega inwestowanie w kontrakty CFD. Jest wiele technik, które umożliwiają powiększyć panowanie nad stresem, a nawet całkiem je uciszyć. Wielu profesjonalnych inwestorów promuje na przykład medytację lub ćwiczenie jogi.

Każda inwestycja kojarzy się z ryzykiem utraty kapitału, przed ulokowaniem dowolnej kwoty z nadzieją na korzyść, musisz jednakże rozważyć czy ewentualna strata tych pieniędzy w wypadku nietrafionej inwestycji nie wpłynie na poziom twojego życia. Jedną z najistotniejszych reguł zaawansowanych traderów jest inwestowanie tylko tych środków, których przegrana nie będzie miała żadnego wpływu dla poziomu ich istnienia. Nie inwestuj pieniędzy, które są Ci potrzebne!

Jeżeli posiadasz odłożone pieniądze, które chciałeś przeznaczyć np.: Na odpoczynek albo lepszy samochód to również mocno się zastanów, nim zdecydujesz się na obrót tych pieniędzy. Stale licz się z alternatywą straty oraz nigdy nie nastawiaj się na zysk. Z racji tego nigdy nie będziesz w kłopotliwej sytuacji. Jedynie będziesz sympatycznie zaskoczony jeżeli pewna inwestycja okaże się celna i na twoje konto wpłynie dodatkowa gotówka.

Broker Oanda materiały treningowe

Najlepsi brokerzy oferują swoim klientom bezpłatne konto demo, służące do nauki inwestowania, przetestowania oryginalnych strategii i wypróbowania platformy handlowej. Działa ono identycznie jak autentyczne, wyłączną odmiennością jest wirtualna waluta. Jeżeli jesteś początkującym inwestorem to pamiętaj że. “Z każdą nową inwestycją będziesz nabywał doświadczenie i popełniał coraz to mniej błędów”.

Jeżeli szukasz wypróbowanego brokera, kontrolowanego przez komisję finansową oraz posiadającego licencje prawne, które zaręczają jego wypłacalność, to sprawdź bieżący ranking brokerów CFD. Każdy broker wspomniany w rankingu był sprawdzany oraz oceniany przez wielu inwestorów. Przy sporządzaniu owego porównania braliśmy dodatkowo pod uwagę opinie oraz komentarze odnoszące się do brokera Oanda. Znalezione w necie nie tylko na polskojęzycznych blogach. Ale dodatkowo na angielskich oraz niemieckich forach poświęconych biznesowi. Inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem. Dlatego nie inwestuj pieniędzy, których ewentualna strata mogłaby zmienić poziom Twojego życia.

Pomoc i regulamin brokera Oanda nasza opinia

Kontakt z zespołem technicznym brokera Oanda był godny podziwu, na wszystkie zapytania dostaliśmy odpowiedzi w kilka chwil po zadaniu pytania. Były to nadzwyczaj przydatne informacje jakie wyjaśniły wszystkie nasze niepewności. Odpowiedzi dostarczane przez dział techniczny są na wysokim poziomie.

Również support brokera Oanda działa nadzwyczaj porządnie, chat na live jest doskonałym podejściem. Można otrzymać pomoc bardzo szybko. Po wysłaniu pytania oraz gruntownie wytłumaczyć swój problem pracownikowi. Podczas testowania platformy pisaliśmy do supportu z pytaniem: “W jaki sposób najlepiej wypłacić pieniądze”. Tak aby jak najprędzej trafiły na nasz rachunek prywatny. Otrzymaliśmy obszerną odpowiedź, która na prawdę nam pomogła przy podjęciu definitywnej decyzji. Pracownik supportu był bardzo uprzejmy. Na prawdę starał się pomóc oraz doradził nam najszybszą akceptowalną metodę wypłaty pieniędzy.

W regulaminie brokera Oanda wypatrzyliśmy dużo praktycznych informacji dotyczących na przykład: Instrumentów finansowych udostępnianych przez brokera. Dźwigni finansowej z jakiej mają szansę korzystać początkujący i profesjonalni inwestorzy, jak również wyczerpujące informacje odnoszące się do samego brokera. Takie jak adres organizacji do korespondencji, katalog przydatnych numerów telefonicznych. Jak również adresów e-mail, oraz numery licencji które posiada broker.

Broker Oanda konto demo

Nim rozpoczniesz inwestować w kontrakty CFD rzeczywistą gotówką, powinieneś w pierwszej kolejności poznać platformę handlową. Możesz do tego wykorzystać konto demo. Broker Oanda oferuje swoim klientom bezpłatne konto demo. Zakładając takie konto będziesz posiadał do dyspozycji wszelkie narzędzia i wykresy, które są oferowane na prawdziwym koncie. Masz możliwość także badać obecne wahania cen oraz inwestować wirtualne finanse w taki sam sposób jak prawdziwe.

W dowolnej chwili zdołasz przełączyć typ konta na realne. Jeśli tylko dojdziesz do wniosku że jesteś gotowy inwestować autentycznym kapitałem. Konto demo pozwoli Ci uzyskać doświadczenie realne, a nie tylko teoretyczne. Tak jak w przypadku czytania książek o zarabianiu czy poprzez oglądania filmów na YouTube. Jeżeli jednak pragnąłbyś zrozumieć wybitne strategie inwestowania oraz zgłębić Twoją wiedzę teoretyczną, to chcemy polecić dwie książki. Zenon Komar – “Sztuka Spekulacji” oraz Jack D. Schwager – “Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami”, które mogą Ci pomóc w analizie i pojęciu reguł rządzących handlem.

 
 

Jeśli chcesz poznać opinie innych inwestorów na temat Oanda, lub zastanawiasz się jakiego brokera wybrać?
To sprawdź ranking brokerów CFD 2020!
Ranking brokerów CFD Forex został stworzony przez zespół inwestorów.
W oparciu o posiadane wieloletnie doświadczenie, oraz komentarze i opinie tysięcy użytkowników na forum.


 
 

Nasza opinia o Oanda

Witryna internetowa brokera Oanda niezbyt przypadła nam do gustu, kolory przycisków, kompozycja graficzna oraz kolor nie są intuicyjne i mogą być powodem problemów niedoświadczonym inwestorom. Mało tego nadmiernie notorycznie wyskakuje informacja namawiająca do wpłaty prawdziwych pieniędzy. Według naszego uczucia nawigacja platformy nie jest prosta. Poważnym problemem, który ponadto ograniczał spokojne korzystanie z usług brokera Oanda był fakt że domena przycinała się co pewien czas, lub strasznie długo ładowała, a nawet zawieszała.

Jednak nie winimy za to brokera Oanda ponieważ nie mamy 100% pewności czy tych kłopotów nie powodował nasz internet w budynku redakcji lub laptop z którego wówczas korzystaliśmy. Bądź też jakikolwiek inny czynnik zewnętrzny nie związany z brokerem Oanda taki jak problemy z serwerem.  Jest to jednak wyłącznie nasza opinia, która wypływa z prywatnych odczuć i przemyśleń, każda osoba powinna posiadać odmienne zdanie na temat niniejszego brokera. Uważamy więc że więc najlepiej jeżeli osobiście przetestujesz czy broker Oanda spełnia Twoje oczekiwania.

Według naszej oceny broker Oanda nie będzie najlepszym wyborem, dla nowych i profesjonalnych inwestorów, ponieważ kompozycja strony jak również barwa stosowana na tej platformie są nadzwyczaj konfundujące dla początkujących klientów. Dodatkowo niebyt wielka ilość specjalnych wykresów może poważnie ograniczać analizę rynkową doświadczonym inwestorom. Broker Oanda opinie na forum otrzymuje w większości korzystne niemniej są to w większości bardzo krótkie komentarze typu “polecam brokera Oanda”. Nie mamy w związku z tym szans oszacować czy te komentarze są na prawdę realne i umieszczone przez wielu inwestorów. Czy może jedna osoba napisała kilkanaście takich samych wypowiedzi na temat brokera Oanda aby przekonać początkujących klientów do inwestowania pieniędzy.

Broker Oanda negatywne opinie naszego zespołu

Według nas broker Oanda jest dosyć uczciwym pośrednikiem. Lecz ma też swoje wady, które wypada brać pod uwagę. Przeglądając zagraniczne fora dla inwestorów, szczególnie w języku niemieckim oraz francuskim. Natrafiliśmy na niemało wpisów o brokerze Oanda. Opinie z reguły były pozytywne, niemniej bardzo krótkie. Składające się z jednego lub dwóch słów. Jednak niewielka część wypowiedzi była negatywna. Takie opinie czytaliśmy dokładnie starając się ustalić czy są one rzeczywiste, czy kłamliwe. Spora grupa inwestorów była niezadowolona z okresu jaki należy czekać na przelew pieniędzy z konta inwestycyjnego brokera Oanda. Wedle ich oceny byli zmuszeni nazbyt długo oczekiwać zanim pieniądze trafiły na ich konto prywatne.

Jakiego brokera wybrać?

Wybór platformy handlowej to kluczowa decyzja dla nowego inwestora. Jako że broker pośredniczy przy dowolnej transakcji i to właśnie jemu przekazujemy nasze pieniądze. Musi zatem być bezpieczny oraz warty zaufania. W tym blogu pragniemy przedstawić naszą opinie o brokerze Oanda. Lecz również dotknąć nieco sprawę zarabiania na giełdzie oraz inwestowania w kontrakty CFD. Wielkość kwoty którą postanowimy zainwestować ma ogromne znaczenie.

Ponieważ im większe pieniądze inwestujemy, tym większa możliwość na profit, jednakże również bardziej natężony stres. Wbrew pozorom nerwy mogą w dużym stopniu wywrzeć wpływ na nasze decyzje. Warto zawsze starać się zachowywać spokój i nie rozstrzygać decyzji pod wpływem chwili. Zdolność sensownego myślenia będąc pod wpływem sporego stresu. t nadzwyczaj wartościowa cecha wśród doświadczonych inwestorów.

Konto Demo Broker Oanda

Większość atrakcyjnych brokerów proponuje darmowe konto demo, zwykle rejestracja konta demo nie potrzebuje udowadniania nawet podstawowych danych. Broker Oanda dodatkowo nie wymaga dokonywania nawet najmniejszych wpłat do aktywacji konta demo. Można w związku z tym bez żadych opłat przetestować efektywność platformy. Szybkość egzekucji zleceń i stabilność połączenia z aplikacją. Bez całkowicie żadnego ryzyka utraty realnych pieniędzy. Broker Oanda również dostarcza konto demo swoim użytkownikom jednakże stosuje ograniczenie budżetu. Oznacza to że mamy do wykorzystania z góry obliczoną kwotę wirtualnej waluty. Która nie odświeża się po wykorzystaniu. Znaczy to że po wykorzystaniu całej kwoty musimy zdecydować czy chcemy poświęcić rzeczywiste pieniądze na niniejszego brokera. Czy może lepiej jest sprawdzić kilka innych platform, zanim podejmiemy definitywną decyzję.

Najlepszy broker według naszej opinii powinien udostępniać odnawialne pieniądze na koncie demo. Tak by każdy początkujący użytkownik miał nieograniczoną możliwość dokładnego przetestowania platformy pod każdym kontem. Na przestrzeni przeprowadzania testów okazało się że kilku brokerów określa w dodatku limity czasu na korzystanie z konta demo. Zwykle był to miesiąc czasu, podczas jakiego początkujący inwestor musiał zdążyć nauczyć się wszelkich ważnych funkcji platformy. Po tym czasie konto demo zostało zablokowane i nie było żadnej możliwości żeby je przedłużyć. Pozostawała wówczas jedynie opcja zrealizowania przelewu realnych pieniędzy. Broker Oanda nie stosuje ograniczeń czasowych na koncie demo. Można żeby je użytkować aż do momentu wykorzystania wszystkich wirtualnych pieniędzy.

Od czego zacząć?

Jeśli jesteś nowym inwertorem i nie masz jeszcze zbyt dużego doświadczenia w handlu. To proponujemy byś skoncentrował się na jednej czy też maksymalnie dwóch kategoriach. To które dokładnie kategorie wybierzesz zależy jedynie od Ciebie. Aczkolwiek pamiętaj że im bardziej sprecyzujesz swój cel tym więcej czasu będziesz miał możliwość przeznaczyć na właściwą analizę bieżącej sytuacji. Najważniejsze kategorie to surowce (złoto, srebro, ropa), akcje firm (Apple, Orlen, CD Projekt), forex (USD/EUR, PLN/EUR, CHF/USD), kryptowaluty (bitcoin, ethereum, xrp), indeksy krajowe (WIG 20, USA 500, Niemcy 30) oraz towary (kawa, cukier, kukurydza). Wybierając konkretną kategorię możesz gruntownie przeanalizować historyczne wahania wartości i spróbować wyciągnąć wnioski. Powinieneś się zastanawiać co wpłynęło na zmianę ceny danych aktywów w przeszłości.

Jeżeli zdecydujesz się zająć tylko jedną konkretną kategorią np. krypto-walutami, to po pewnym czasie dostrzeżesz. Dokładnie to że wszystkie informacje z kraju i ze świata zaczniesz analizować przez pryzmat “a jak to wpłynie na kryptowaluty”. Z tej przyczyny twoje następne inwestycje będą efektem szczegółowych przemyśleń. Już nie będą sprawą przypadku tak jak zapewne będzie na samym początku. Znaczna część zawodowych inwestorów również preferuje tylko jedną kluczową kategorię, a następnie poświęca jej nawet 80% swojego czasu i kapitału inwestycyjnego. Na całym świecie nie ma człowieka, który zna się na wszystkim, wobec tego należałoby już na samym początku wybrać jedną dziedzinę. Przeznaczyć na jej analizę maksymalnie dużo czasu, zamiast rozdzielać go między wszelkie inne kategorie.

Broker Oanda opinie na forum

Opinie na forum broker Oanda otrzymuje ze strony kontrahentów w większości niezbyt pochlebne. Nasza redakcja testowała konto demo oraz konto real u brokera Oanda przez trzy dni. Sprawdzaliśmy jak działają wpłaty i wypłaty u tego brokera oraz jakie komentarze na forum broker Oanda zdobywa od zawodowych inwestorów.
Jeżeli poszukujesz przetestowanego brokera. Takiego który zapewni dla Ciebie wypłatę w każdej sytuacji? Więc wybierz mądrze, sprawdź ranking brokerów CFD forex.
Następnie zdecyduj jaki broker jest dobry dla Twojej taktyki inwestowania.

Broker Oanda umożliwia inwestowanie w różnorodne aktywa. Między innymi: kontrakty CFD na akcje potężnych spółek, kryptowaluty, surowce i Forex. Jest szansa na nich sporo zarobić. Niemniej jednak również szybko można stracić inwestowane środki bądź wyjść na zero. Zanim przejdziemy do recenzji brokera Oanda jak również przedstawiania naszej oceny na ten temat. To chcielibyśmy najpierw przybliżyć naszym czytelnikom, na czym się skupiliśmy podczas testu. Najczęściej zadawaliśmy pytania czy broker Oanda:

 • proponuje bezpłatne konto demo,
 • otrzymał wymagane licencje prawne i jest bezpieczny,
 • nie został wpisany na listę ostrzeżeń,
 • zachęca do wpłaty prawdziwych pieniędzy jak również nakłania do znaczących wpłat,
 • Jakie opinie ma broker Oanda na forum biznesowym,
 • Jakie są nasze wrażenia,
 • Badalibyśmy także czy jest dostępny Język polski.

 

Ryzyko inwestowania na giełdzie

Zarabianie na giełdzie zawsze łączy się z pewnym niebezpieczeństwem, niemniej jednak to ryzyko da się zmniejszyć posiadając adekwatną wiedzę, zdolności i praktykę. Doświadczeni inwestorzy podejmują sporo więcej wartościowych transakcji niż nowi traderzy i nie jest to żaden przypadek. Nowicjusze raz za razem wybierają złe decyzje. Ponieważ nie w pełni rozumieją prawa rządzące rynkiem lub nie poświęcają wystarczającej uwagi znaczącym zdarzeniom ze świata. Właśnie te wydarzenia po pewnym czasie oddziaływają na wahania cen aktywów.

Profesjonalni gracze bezustannie rozważają sytuację rynkową i podejmują decyzje opierając się na licznych podstawach. Droga od początkującego do zawodowego inwestora jest długa i łatwo się rozczarować nawet po wykonaniu kilku pechowych inwestycji. Głównie gdy stracimy wówczas część naszego rzeczywistego kapitału. W takim razie doskonałym pomysłem dla niedoświadczonych traderów jest zastosowanie konta demo do nauczenia się platformy. Sprawdzenia przeróżnych strategii inwestowania i zdobycia doświadczenia.

Największe zalety brokera Oanda w naszej opinii

Największymi zaletami, które posiada broker Oanda są bez wątpienia artykuły szkoleniowe. Filmy instruktażowe, indywidualne porady z dziedziny inwestowania, olbrzymia ilość instrumentów finansowych znacznie ułatwiają naukę. Dostępna opcja sprawdzenia platformy na koncie demo oraz nadzwyczaj wartościowy kalendarz gospodarczy. Wielkim plusem brokera Oanda jest fakt, iż posiada własną aplikację internetową. Co w znacznym stopniu ułatwia podejmowanie decyzji oraz zawieranie inwestycji. W ciągu wykonywania testów przykładaliśmy nadzwyczajną uwagę na informację o ryzyku powiązanym z podejmowaniem inwestycji. Jak również to jaki % użytkowników inwestujących za pośrednictwem danego brokera odnotowuje straty, niestety w wypadku tego brokera % kontrahentów jacy notują straty jest nadzwyczaj wysoki.

Poza tym wyszukiwaliśmy oficjalnego konta każdego z brokerów na Facebook’u, a następnie sprawdzaliśmy wszystkie komentarze zamieszczone na takim profilu. Znacznym szczegółem realizowanego za naszą sprawą testu było zweryfikowanie wiarygodności adresu spółki każdego brokera zamieszczonego na oficjalnej domenie. W kilku przypadkach na przestrzeni odbywania się całego testu zdarzyło się że pod wyznaczonym adresem nie odszukaliśmy żadnej siedziby spółki, ani konkretnego biura. Jednak w przypadku brokera Oanda podany adres został potwierdzony i jest wiarygodny.

Kontrakty CFD

Kontrakty różnicy cenowej, znane również jako “Kontrakty CFD”. Umożliwiają inwestorom zarabianie za równo na zwiększeniu cen aktywów, jak i na spadku. Co w przypadku giełdy klasycznej jest niewykonalne. Inwestor otwiera kontrakt z brokerem, a następnie określa czy cena wytypowanych aktywów spadnie czy wzrośnie. Gdy jego przypuszczenia się sprawdzą i cena zmieni się poprawnie z jego spekulacjami to odnosi zysk. Kontrakty CFD umożliwiają wykorzystanie dźwigni finansowej, tak zwanego “lewara” do pomnożenia swoich zarobków. Większość brokerów proponuje początkującym inwestorom maksymalną dźwignie na poziomie 1:30. Aczkolwiek doświadczeni inwestorzy mogą ubiegać się o zwiększenie maksymalnego poziomu dźwigni.

Standardowa dźwignia 1:30 oznacza że w momencie otwierania kontraktu CFD, inwestowana przez nas kwota będzie pomnożona 30 razy. Na przykład przelewając na konto brokera 100 zł możemy dowolnie “zainwestować” 3000 zł, i od kwoty trzech tysięcy będziemy zyskiwać %. Jeśli cena zmieni się poprawnie z naszymi spekulacjami albo tracić jeżeli źle zainwestujemy. Inwestowanie z wykorzystaniem dźwigni finansowej jest całkiem ryzykowne, aczkolwiek daje szansę na gigantyczny zwrot przy użyciu niedużej kwoty własnej. Inwestując u brokerów posiadających licencje prawne nie ma możliwości aby się zadłużyć. Stan naszego konta giełdowego może w najgorszym wypadku spaść do zera. Świadczy to że inwestując wyżej przytoczone 100 zł możemy stracić maksymalnie 100 zł. Nie ma możliwości żeby stan konta był mniejszy od zera.

Zanim podejmiesz decyzję!

Przed podjęciem definitywnej decyzji jakiego brokera wybrać przeczytaj w internecie najpopularniejsze wpisy oraz komentarze odnośnie brokera Oanda, lub innego który Cię fascynuje. Na naszym blogu możesz zobaczyć opinie osób, które miały do tej pory styczność z wieloma platformami. Wyróżniają bądź nie polecają niektórych brokerów. Miej na uwadze że każdy broker działający na terenie naszego kraju ma obowiązek zdobyć licencje prawne oraz zezwolenia umożliwiające pośrednictwo w podejmowaniu transakcji na terenie UE. Weź pod uwagę iż broker, który jest monitorowany przez krajową lub europejską komisję finansową gwarantuje większe bezpieczeństwo twojego kapitału. Możesz także prześledzić ranking brokerów oraz skonfrontować Twój wybór, z wyborem profesjonalnych inwestorów. Dzięki temu dowiesz się jakie miejsce w rankingu zajmuje wybrany przez Ciebie broker oraz czy jest godny zaufania według innych użytkowników.

Jak założyć konto demo u brokera Oanda

Rejestracja konta demo Oanda odbyła się bez jakichkolwiek kłopotów niemniej na stronie nie ma możliwości wybrania naszego języka. Całą rejestrację trzeba zrealizować w języku angielskim co zapewne będzie utrudnieniem dla poniektórych osób. Niestety po stworzeniu konta i zalogowaniu się na platformę również nie było szans zmiany języka. Wskutek tego całą rejestrację konta demo u brokera Oanda jak również wszelkie inwestycje musieliśmy realizować w języku angielskim. Było to męczące oraz niezbyt przyjemne ponieważ tłumacz nie najlepiej tłumaczy zawodowe słowa jak również zagadnienia giełdowe.

Przeczytanie warunków umowy w języku angielskim także było całkiem skomplikowane. Angielski język urzędowy jest trudny do przetłumaczenia w translatorze, a warunki umowy mają bardzo dużo stron treści. Niestety właśnie dlatego poświęciliśmy sporo godzin żeby odpowiednio przełożyć i pojąć całą umowę.

W naszym odczuciu warunki oferowane przez brokera Oanda nie są korzystne dla nowych klientów. Wielu z testowanych przez nasz zespół brokerów oferuje bardziej atrakcyjne warunki swoim nowym użytkownikom. Broker Oanda nie gwarantuje bezpieczeństwa w 100% dla swoich użytkowników pod każdym względem, gdyż zaznacza że w poniektórych skrajnych wypadkach, może dojść do sytuacji kiedy system “stop loss” nie zadziała zbyt szybko. Inwestorzy muszą brać pod uwagę możliwość przegranej swojego kapitału, pomimo używania opcji “stop loss”.

Broker Oanda wypłata pieniędzy

Postanowiliśmy to przetestować i przekonać się jak długo trwa wypłata pieniędzy od brokera Oanda. W pierwszej kolejności przeprowadziliśmy prawdziwy przelew na konto brokera Oanda. Wpłata doszła na konto brokera w mgnieniu oka i już po kilku dobach mieliśmy możliwość inwestować rzeczywistą gotówką. Nie było też zbyt wielkich opłat ani prowizji za dokonanie wpłaty. Po paru dniach sprawdzania platformy nastał czas na wypłatę zarobionych pieniędzy. Więc wybraliśmy identyczną metodę wypłaty której użyliśmy do wykonania pierwszej wpłaty. Mieliśmy nadzieję że wszystko pójdzie gładko, choć już na samym początku spotkaliśmy się z prowizją dla pośrednika. Jak również z niewielką prowizją za zlecenie transferu pieniędzy.

Od chwili zlecenia przelewu na nasz rachunek bankowy musieliśmy czekać dużo ponad 3 dni. Nim finanse dotarły na konto. W tym okresie wystosowaliśmy zapytanie do działu technicznego. Pomoc techniczna brokera Oanda stwierdziła, że opóźnienie wynika zapewne z ograniczeń naszego banku. W związku z tym stwierdzamy, że broker Oanda w żadnym wypadku nie powinien za nie odpowiadać. Nie możemy tedy jednoznacznie określić jak dużo czasu trzeba czekać na zapłatę u brokera Oanda. Dlatego że zależnie od wybranej metody przelewu ten czas może się różnić. W naszym przypadku wynosił niemało powyżej trzy dni. W naszym osobistym wrażeniu było to zbyt długo i nie uznajemy tego za zaletę brokera Oanda.

Jak się rozliczyć z pieniędzy zarobionych u brokera Oanda

Pamiętaj że każdy broker nalicza spread w momencie gdy zawierasz następną inwestycję, jest to prowizja za pośrednictwo w zawarciu transakcji, zazwyczaj jest to setny lub tysięczny % od sumy, którą inwestujesz. Wielkość spread’u zależy jedynie od brokera i może być stała lub zmienna. Każdy profit także ten z inwestycji podlega opodatkowaniu oraz należy się rozliczyć z zarobionych w ten sposób pieniędzy, w swoim kraju podatkowym. W Polsce do rozliczenia dochodów z inwestycji na giełdzie służy PIT-38, na którym obejmowane są dochody z kapitałów pieniężnych jak również z odpłatnego pozyskania pochodnych instrumentów finansowych. Jeżeli nie masz pewności jak wypełnić PIT-38 możesz zasięgnąć rady doradcy prawnego bądź poszukać takiej informacji w internecie, możesz również rozliczyć się online, w takim przypadku wypełnienie PIT’u nie powinno sprawić Ci najmniejszych trudności.

Wasze opinie na temat brokera Oanda

Zanim zdecydujesz się żeby przelać Twoje oszczędności na konto jakiegoś brokera. To zobacz jakie opinie o brokerze Oanda mają pozostali użytkownicy forum. Najważniejsze żeby wybrać takiego brokera, który zapewni bezpieczeństwo i gwarancję wypłacenia pieniędzy. Nasz zespół chce podziękować za wszystkie komentarze na temat brokera Oanda jakie piszecie. Wasze opinie są dla nas niezwykle cenne. Jeśli pragnąłbyś ażeby nasz zespół przetestował nowego brokera, o którym opinii jeszcze nie posiadamy na naszym blogu. To serdecznie zachęcamy do wysyłania wiadomości e-mail z nazwą brokera oraz adresem jego strony internetowej.

Lista Tagów:
Oanda opinie, Oanda brokers, Oanda konto demo, Oanda komentarze, Oanda notowania, Oanda wypłata, Oanda poradnik, Oanda wypłaty, Oanda podatek, Oanda jak grać, Oanda jak inwestować, Oanda forum, Oanda blog, Oanda bonus, Oanda konto testowe, Oanda robot, Oanda jak zacząć, Oanda poradnik, Oanda czy jest wypłacalny.

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. Tosiek pisze:

  Jakie są wasze opinie o Oanda ktoś testował tego brokera przez dłuższy czas?

 2. KubaCC pisze:

  Ja testowałem przez miesiąc, dłużej nie wytrzymałem, straszna lipa…

 3. Janikowski pisze:

  strona działa bardzo topornie, trzeba się przyzwyczaić i mieć stalowe nerwy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *