Opinie PurpleTrading – forum komentarze

Broker PurpleTrading opinie naszego zespołu:

Pytania odtyczące brokera PurpleTrading, na które pragniemy odpowiedzieć.

Chcemy odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące brokera PurpleTrading, które otrzymujemy od państwa na nasz adres e-mail. Przegłosowaliśmy tylko te najciekawsze, jako że większa część z nich się powtarzała:

 • Czy broker PurpleTrading jest wypłacalny? – w rzeczy samej podczas naszego testu nie było żadnych problemów z wypłatą pieniędzy, nie biorąc pod uwagę dosyć długiego czasu oczekiwania na transfer środków.
 • PurpleTrading recenzje – broker PurpleTrading recenzje dostaje od coraz większej części sławnych inwestorów. Sprawdziliśmy na kilku największych portalach poświęconych biznesowi i udało nam się odszukać mnóstwo interesujących treści oraz spostrzeżeń na temat niniejszego brokera.
 • PurpleTrading scam czy nie? – z całą pewnością nie jest to scam, taka firma jest zarejestrowana.
 • Konto testowe PurpleTrading – konto demo jest udostępniane bez potrzeby dokonania wpłaty.
 • PurpleTrading opinie – broker PurpleTrading negatywne opinie na forum zdobywa bardzo sporadycznie, zazwyczaj są spowodowane pomyłką inwestora. Który za osobistą pechową inwestycję obwinia brokera, jednak spora część wypowiedzi jest pozytywna.
 • Najlepszy broker PurpleTrading – według naszej opinii istnieje wielu lepszych brokerów, niemniej jest to nasza prywatna opinia. Z całą pewnością część użytkowników może twierdzić że broker PurpleTrading jest najlepszy.
 • PurpleTrading komentarze – broker PurpleTrading negatywne komentarze na forum i facebook’u zdobywa nieczęsto, zwykle inwestorzy narzekają na długi czas oczekiwania na wypłatę wypracowanych pieniędzy.
 • PurpleTrading konto demo – broker PurpleTrading udostępnia bezpłatne konto demo, bez żadnego limitu czasowego. Niestety po wyczerpaniu wszystkich otrzymanych środków wirtualnych, nie da się nadal z niego korzystać.

 

Emocje i stress

Emocje są częścią inwestowania na giełdzie, niemniej nerwy i stres to najgorsi doradcy. Sama myśl o możliwości zarobienia lub straty sporych pieniędzy pobudza pewne nerwy. Jednak gdy staniesz przed wyborem “wypłacić? czy jeszcze poczekać?”. A na szali będzie się wahać Twoje 50 tysięcy złotych to nerwy będą sięgały szczytu. To jaką decyzję wybierzesz w takiej sytuacji będzie w znacznej mierze zależało od twych emocji. Jeżeli zdołasz kontrolować swój stress i emocje to masz okazję stać się jednym z najwybitniejszych inwestorów.

W sieci możesz odszukać bardzo dużo poradników i książek jak radzić sobie ze stresem. Podejmowanie poważnych decyzji, będąc pod naciskiem intensywnych emocji nie jest najlepszym rozwiązaniem, lecz to własnie na tym polega inwestowanie w kontrakty CFD. Istnieje wiele technik, które pozwalają zwiększyć panowanie nad nerwami, a nawet kompletnie je stłumić. Wielu doświadczonych inwestorów poleca między innymi medytację bądź ćwiczenie jogi.

Każda inwestycja wiąże się z niebezpieczeństwem straty kapitału, przed zainwestowaniem dowolnej sumy z nadzieją na profit, musisz jednak rozważyć czy prawdopodobna strata tych pieniędzy w przypadku złej inwestycji nie wpłynie na stan twojego życia. Jedną z najważniejszych reguł zaawansowanych traderów jest inwestowanie tylko tych środków, których przegrana nie będzie miała żadnego znaczenia dla jakości ich istnienia. Nie inwestuj pieniędzy, które są Ci niezbędne!

Jeżeli posiadasz oszczędności, które zamierzałeś wydać np.: Na wakacje czy też lepszy samochód to również porządnie się zastanów, nim zdecydujesz się na obrót tych pieniędzy. Zawsze licz się z alternatywą straty i nigdy nie nastawiaj się na zysk. Z racji tego nigdy nie będziesz w ciężkiej sytuacji. Jedynie będziesz mile zadziwiony jeśli jakaś inwestycja okaże się trafna i na twoje konto wpadnie dodatkowa gotówka.

Broker PurpleTrading materiały szkoleniowe

Najpopularniejsi brokerzy udostępniają swoim kontrahentom darmowe konto demo, służące do nauki inwestowania, przetestowania innowacyjnych strategii jak również wypróbowania platformy handlowej. Działa ono identycznie jak rzeczywiste, pojedynczą odmiennością jest nie prawdziwa waluta. Jeżeli jesteś niedoświadczonym inwestorem to pamiętaj że. “Z każdą nową inwestycją będziesz otrzymywał doświadczenie oraz popełniał coraz to mniej błędów”.

Jeśli poszukujesz sprawdzonego brokera, nadzorowanego przez komisję finansową oraz posiadającego licencje prawne, które zapewniają jego wypłacalność, to sprawdź najnowszy ranking brokerów CFD. Każdy broker wspomniany w rankingu był testowany i oceniany przez zespół inwestorów. Przy sporządzaniu owego rankingu wzięliśmy również pod obserwację opinie oraz komentarze odnoszące się do brokera PurpleTrading. Wyszukane w necie nie tylko na polskojęzycznych stronach. Ale także na angielskich i niemieckich forach poświęconych biznesowi. Inwestowanie wiecznie kojarzy się z niebezpieczeństwem. Więc nie inwestuj pieniędzy, których ewentualna utrata zdołałaby zmienić poziom Twojego życia.

Pomoc i regulamin brokera PurpleTrading nasza opinia

Kontakt z zespołem technicznym brokera PurpleTrading był wspaniały, na wszystkie pytania dostaliśmy odpowiedzi bez żadnego czekania. Były to na prawdę wartościowe informacje i wyjaśniły wszelkie nasze wątpliwości. Odpowiedzi oferowane przez dział techniczny były na dobrym poziomie.

Także support brokera PurpleTrading działa dosyć dobrze, chat na live jest znakomitym założeniem. Łatwo jest uzyskać pomoc w mgnieniu oka. Po zadaniu pytania i dokładnie objaśnić własny problem pracownikowi. W trakcie testowania platformy pisaliśmy do supportu z zapytaniem: “W jaki sposób najlepiej wypłacić środki”. Tak żeby jak najszybciej doszły na nasze konto prywatne. Otrzymaliśmy gruntowną odpowiedź, która na prawdę nam pomogła przy podjęciu ostatecznej decyzji. Pracownik supportu był całkiem uprzejmy. Na prawdę próbował pomóc oraz doradził nam najbardziej atrakcyjną akceptowalną metodę wypłaty pieniędzy.

W regulaminie brokera PurpleTrading odszukaliśmy mnóstwo potrzebnych informacji dotyczących na przykład: Instrumentów finansowych oferowanych przez brokera. Dźwigni finansowej z której mogą korzystać początkujący oraz profesjonalni inwestorzy, a dodatkowo wyczerpujące informacje odnoszące się do samego brokera. Takie jak adres firmy do korespondencji, indeks wartościowych numerów telefonicznych. Jak również adresów e-mail, oraz numery licencji jakie otrzymał broker.

Broker PurpleTrading konto demo

Nim zaczniesz inwestować w kontrakty CFD realną gotówkę, powinieneś wpierw poznać platformę handlową. Możesz do tego użyć konto demo. Broker PurpleTrading udostępnia swoim użytkownikom darmowe konto demo. Zakładając takie konto będziesz miał do dyspozycji wszystkie narzędzia i wykresy, jakie są oferowane na autentycznym koncie. Będziesz mógł również badać aktualne wahania cen i inwestować wirtualne pieniądze w jednakowy sposób jak realne.

W dowolnej chwili zdołasz przełączyć typ konta na rzeczywiste. Jeżeli tylko uznasz że jesteś gotowy inwestować rzeczywistym kapitałem. Konto demo pozwoli Ci zdobyć doświadczenie praktyczne, a nie tylko teoretyczne. Tak jak w wypadku czytania książek o biznesie czy poprzez oglądania filmów na YouTube. Jeśli jednakże pragnąłbyś poznać wybitne strategie inwestowania i zgłębić Twoją wiedzę teoretyczną, to chcemy polecić dwie książki. Zenon Komar – “Sztuka Spekulacji” oraz Jack D. Schwager – “Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami”, jakie mogą Ci pomóc w analizie i zrozumieniu zasad rządzących rynkiem.

 
 

Jeśli chcesz poznać opinie innych inwestorów na temat PurpleTrading, lub zastanawiasz się jakiego brokera wybrać?
To sprawdź ranking brokerów CFD 2020!
Ranking brokerów CFD Forex został stworzony przez zespół inwestorów.
W oparciu o posiadane wieloletnie doświadczenie, oraz komentarze i opinie tysięcy użytkowników na forum.


 
 

Nasza opinia o PurpleTrading

Domena internetowa brokera PurpleTrading niezbyt nam się spodobała, kolory przycisków, kompozycja graficzna jak również kolorystyka nie są intuicyjne i mogą sprawiać mylne wrażenie początkującym inwestorom. Oprócz tego nazbyt często pojawia się reklama namawiająca do przelania prawdziwych pieniędzy. Wedle naszego doświadczenia nawigacja platformy nie jest intuicyjna. Poważnym kłopotem, który ponadto uniemożliwiał spokojne korzystanie z usług brokera PurpleTrading był fakt iż strona zacinała się co pewien czas, albo strasznie długo ładowała, a nawet zawieszała.

Jednak nie winimy za to brokera PurpleTrading jako że nie możemy mieć 100% pewności czy tych kłopotów nie wywoływał nasz internet w budynku redakcji czy też komputer z którego w tamtym okresie korzystaliśmy. Bądź też jakikolwiek inny element zewnętrzny nie związany z brokerem PurpleTrading taki jak problemy z serwerem.  Jest to jednakże jedynie nasza opinia, która wypływa z własnych odczuć i przemyśleń, każda osoba powinna posiadać odmienne wrażenia na temat rzeczonego brokera. Uważamy więc że w związku z tym najrozsądniej zrobisz jeśli sam wypróbujesz czy broker PurpleTrading spełnia Twoje oczekiwania.

Według naszej opinii broker PurpleTrading nie jest najlepszym wyborem, dla nowych i profesjonalnych inwestorów, ponieważ układ strony jak również barwa używana na niniejszej platformie są nadzwyczaj konfundujące dla początkujących użytkowników. Natomiast niebyt wielka liczba detalicznych wykresów może znacznie utrudniać analizę rynkową doświadczonym inwestorom. Broker PurpleTrading opinie na forum otrzymuje przeważnie pozytywne niemniej są to zwykle bardzo podejrzane komentarze w stylu “polecam brokera PurpleTrading”. Nie mamy tym samym szans ocenić czy te komentarze są na prawdę autentyczne i umieszczone za sprawą wielu inwestorów. Czy może ta sama osoba napisała kilkadziesiąt takich samych wpisów na temat brokera PurpleTrading żeby namówić początkujących klientów do inwestowania pieniędzy.

Broker PurpleTrading negatywne opinie naszego zespołu

Według nas broker PurpleTrading jest dosyć uczciwym pośrednikiem. Jednak ma także swoje wady, które należy brać pod uwagę. Przeglądając obcokrajowe fora dla inwestorów, głównie w języku niemieckim i francuskim. Natrafiliśmy na niemało wpisów o brokerze PurpleTrading. Opinie z reguły były korzystne, choć nadzwyczaj krótkie. Składające się z jednego albo dwóch słów. Ale niewielka ilość opinii była negatywna. Takie opinie studiowaliśmy wnikliwie starając się określić czy są one autentyczne, czy też fałszywe. Spora grupa inwestorów była niezadowolona z okresu jaki musiała czekać na przelew pieniędzy z konta inwestycyjnego brokera PurpleTrading. Wedle ich opinii byli zmuszeni nazbyt długo czekać zanim pieniądze znalazły się na ich koncie prywatnym.

Jakiego brokera wybrać?

Wybór platformy handlowej to bardzo ważna decyzja każdego inwestora. Ponieważ broker pośredniczy przy każdej transakcji i to właśnie jemu przekazujemy nasze pieniądze. Powinien więc być pewny i warty zaufania. W tym materiale pragniemy pokazać naszą opinie o brokerze PurpleTrading. Lecz dodatkowo dotknąć trochę temat zarabiania na giełdzie oraz inwestowania w kontrakty CFD. Wielkość kwoty którą postanowimy zainwestować ma bardzo duże znaczenie.

Jako że im większe środki inwestujemy, tym większa możliwość na zysk, jednakże dodatkowo mocniejszy stres. Wbrew pozorom nerwy mogą w dużej mierze wywrzeć wpływ na nasze wybory. Wskazane jest zawsze starać się zachowywać zimną krew oraz nie podejmować decyzji pod wpływem chwili. Sztuka logicznego myślenia będąc pod naporem przeważającego stresu. t bardzo wartościowa cecha wśród wytrawnych inwestorów.

Konto Demo Broker PurpleTrading

Większość popularnych brokerów oferuje darmowe konto demo, zwykle rejestracja konta demo nie żąda potwierdzania nawet podstawowych danych. Broker PurpleTrading dodatkowo nie wymaga wykonywania nawet najmniejszych wpłat do aktywacji konta demo. Można w takim razie bez żadych opłat przetestować skuteczność platformy. Prędkość egzekucji rozporządzeń i jakość połączenia z aplikacją. Bez żadnego ryzyka utraty realnych pieniędzy. Broker PurpleTrading również udostępnia konto demo swoim użytkownikom aczkolwiek stosuje ograniczenie budżetu. Znaczy to że posiadamy do dyspozycji z góry obliczoną ilość wirtualnej waluty. Która nie odnawia się po wykorzystaniu. Znaczy to iż po wykorzystaniu całej kwoty musimy postanowić czy chcemy przelać rzeczywiste pieniądze dla niniejszego brokera. Czy jednakże lepiej jest przetestować kilka innych platform, zanim podejmiemy definitywną decyzję.

Najlepszy broker według naszej opinii powinien udostępniać odnawialne środki na koncie demo. Tak aby każdy niedoświadczony użytkownik miał bezgraniczną możliwość całkowitego przetestowania platformy pod każdym kontem. Na przestrzeni przeprowadzania testów okazało się że kilku brokerów określa poza tym limity czasowe na korzystanie z konta demo. Zazwyczaj był to miesiąc czasu, w ciągu którego początkujący inwestor musiał zdążyć nauczyć się wszelkich ważnych funkcji platformy. Po tym czasie konto demo było wstrzymane i nie było żadnej szansy aby je przedłużyć. Zostawała wtedy jedynie opcja zrealizowania przelewu autentycznych pieniędzy. Broker PurpleTrading nie stosuje ograniczeń czasowych na koncie demo. Możemy aby je używać aż do momentu wydania wszystkich wirtualnych pieniędzy.

Od czego zacząć?

Jeżeli jesteś nowym inwertorem i nie masz jak na razie zbyt wielkiego doświadczenia w handlu. To sugerujemy ażebyś skoncentrował się na jednej bądź maksymalnie dwóch kategoriach. To które konkretnie kategorie wybierzesz zależy wyłącznie od Ciebie. Niemniej pamiętaj że im bardziej uściślisz swój cel tym więcej czasu będziesz miał możliwość przeznaczyć na wnikliwą analizę obecnej sytuacji. Najważniejsze kategorie to surowce (złoto, srebro, ropa), akcje firm (Apple, Orlen, CD Projekt), forex (USD/EUR, PLN/EUR, CHF/USD), kryptowaluty (bitcoin, ethereum, xrp), indeksy krajowe (WIG 20, USA 500, Niemcy 30) jak również towary (kawa, cukier, kukurydza). Wybierając konkretną kategorię możesz szczegółowo przeanalizować historyczne wahania cen i spróbować wyciągnąć wnioski. Powinieneś się zastanawiać co wyznaczało zmianę wartości danych aktywów w przeszłości.

Jeżeli zdecydujesz się zająć tylko jedną konkretną kategorią np. krypto-walutami, to po jakimś czasie stwierdzisz. Dokładnie to że każde informacje z kraju i ze świata zaczniesz analizować przez pryzmat “a jak to wpłynie na kryptowaluty”. Dzięki temu twoje następne inwestycje będą wynikiem szczegółowych przemyśleń. Już nie będą sprawą przypadku tak jak zapewne będzie na samym początku. Większość profesjonalnych inwestorów również preferuje tylko jedną kluczową kategorię, a następnie przeznacza jej nawet 80% swojego czasu i kapitału inwestycyjnego. Na całym świecie nie ma człowieka, który zna się na wszystkim, wskutek tego warto już na samym początku wybrać jedną dziedzinę. Poświęcić na jej analizę maksymalnie dużo czasu, zamiast rozdzielać go między różne kategorie.

Broker PurpleTrading opinie na forum

Opinie na forum broker PurpleTrading dostaje ze strony inwestorów raczej niezbyt pochlebne. Zespół inwestorów testował konto demo oraz konto real u brokera PurpleTrading przez sześć dni. Sprawdzaliśmy jak działają wpłaty i wypłaty u tego brokera oraz jakie komentarze na forum broker PurpleTrading zdobywa od zawodowych inwestorów.
Jeżeli szukasz przetestowanego brokera. Takiego który zabezpieczy Twoją wypłatę pieniędzy w trudnej sytuacji? Więc zdecyduj mądrze, sprawdź ranking brokerów CFD forex.
Następnie zdecyduj który broker jest najlepszy dla Twojej taktyki inwestowania.

Broker PurpleTrading oferuje inwestowanie w różne aktywa. Między innymi: kontrakty CFD na akcje dużych spółek, kryptowaluty, surowce i Forex. Jest szansa na nich wiele zarobić. Jednak tak samo szybko można stracić inwestowane środki albo wyjść na zero. Przed przejściem do opisu brokera PurpleTrading oraz wyrażenia naszej oceny na ten temat. To pragniemy w pierwszej kolejności przedstawić naszym czytelnikom, na czym się skupiliśmy podczas testu. Najczęściej zadawaliśmy pytania czy broker PurpleTrading:

 • posiada darmowe konto demo,
 • otrzymał niezbędne licencje prawne i jest sprawdzony,
 • nie został umieszczony na listę ostrzeżeń,
 • namawia do wpłacania prawdziwych pieniędzy jak również nagabuje do wykonania znacznych wpłat,
 • Jakie opinie ma broker PurpleTrading na forum biznesowym,
 • Jakie są nasze odczucia,
 • Weryfikowaliśmy także czy jest obecny Język ojczysty.

 

Ryzyko inwestowania na giełdzie

Zarabianie na giełdzie wiecznie kojarzy się z jakimś niebezpieczeństwem, jednakże to ryzyko można ograniczyć posiadając właściwą wiedzę, umiejętności oraz praktykę. Doświadczeni inwestorzy podejmują dużo więcej dochodowych transakcji aniżeli debiutujący traderzy i nie jest to żaden przypadek. Początkujący często wybierają chybione decyzje. Ponieważ nie całkiem spostrzegają zasady rządzące rynkiem lub nie przeznaczają wystarczającej uwagi ważnym zdarzeniom ze świata. Właśnie te wydarzenia po jakimś okresie oddziaływają na wahania cen aktywów.

Profesjonalni gracze wciąż badają sytuację rynkową i podejmują decyzje opierając się na pewnych filarach. Droga od początkującego do zawodowego inwestora najczęściej jest długa i łatwo się rozczarować już po zawarciu kilku nietrafionych inwestycji. Głównie gdy utracimy wtedy część naszego prawdziwego kapitału. Dlatego wybornym pomysłem dla nowych traderów jest wykorzystanie konta demo do poznania platformy. Wypróbowania śmiałych taktyk inwestowania i zyskania doświadczenia.

Największe zalety brokera PurpleTrading w naszej opinii

Największymi wartościami, które ma broker PurpleTrading są bez wątpliwości artykuły treningowe. Filmy instruktażowe, indywidualne porady z dziedziny inwestowania, duża liczba instrumentów finansowych znacznie ułatwiają naukę. Możliwość przetestowania platformy na koncie demo i niezwykle przydatny terminarz ekonomiczny. Wielkim walorem brokera PurpleTrading jest fakt, iż posiada własną aplikację internetową. Co wysoce ułatwia podejmowanie decyzji oraz otwieranie inwestycji. Podczas przeprowadzania testów zwracaliśmy odrębną uwagę na informację o ryzyku związanym z podejmowaniem inwestycji. Jak również to jaki % klientów inwestujących za pośrednictwem danego brokera odnotowuje straty, niestety w wypadku tego brokera % klientów, którzy odnotowują straty jest nadzwyczaj wysoki.

Oprócz tego odnajdywaliśmy oficjalnego konta każdego z brokerów na Facebook’u, a następnie sprawdzaliśmy wszelkie komentarze znajdujące się na takim profilu. Znacznym detalem przeprowadzanego za naszą sprawą eksperymentu było sprawdzenie wiarygodności adresu organizacji każdego brokera zamieszczonego na oficjalnej witrynie. W kilku wypadkach podczas odbywania się całego testu zdarzyło się że pod wskazanym adresem nie odkryliśmy żadnej siedziby firmy, ani konkretnego biura. Jednakże w wypadku brokera PurpleTrading podany adres został zaświadczony i jest prawdziwy.

Kontrakty CFD

Kontrakty różnicy cenowej, czyli “Kontrakty CFD”. Umożliwiają inwestorom zarabianie za równo na zwiększeniu wartości aktywów, jak i na spadku. Co w wypadku giełdy klasycznej jest niewykonalne. Inwestor otwiera kontrakt z brokerem i spekuluje czy cena wytypowanych aktywów spadnie czy wzrośnie. Jeśli jego przypuszczenia się potwierdzą i wartość zmieni się właściwie z jego spekulacjami to odnosi korzyść. Kontrakty CFD pozwalają na użycie dźwigni finansowej, tak zwanego “lewara” do pomnożenia swoich przychodów. Znaczna część brokerów udostępnia młodym inwestorom optymalną dźwignie na poziomie 1:30. Niemniej jednak doświadczeni inwestorzy mają możliwość ubiegać się o podniesie maksymalnego poziomu dźwigni.

Tradycyjna dźwignia 1:30 oznacza że w momencie otwierania kontraktu CFD, inwestowana przez nas kwota zostanie pomnożona 30 razy. Na przykład przelewając na konto brokera 100 zł możemy swobodnie “zainwestować” 3000 zł, i od kwoty trzech tysięcy będziemy zarabiać %. Jeśli wartość zmieni się słusznie z naszymi przewidywaniami bądź tracić jeżeli popełnimy błąd. Inwestowanie z wykorzystaniem dźwigni finansowej jest całkiem ryzykowne, lecz zapewnia szansę na niewiarygodny zwrot przy wykorzystaniu niedużej kwoty własnej. Inwestując u brokerów posiadających licencje prawne nie ma możliwości aby się zadłużyć. Stan naszego konta giełdowego może w najgorszym wypadku zmniejszyć się do zera. Znaczy to że inwestując wyżej przytoczone 100 zł możemy stracić maksymalnie 100 zł. Nie ma możliwości żeby stan konta był ujemny.

Zanim podejmiesz decyzję!

Przed przyjęciem ostatecznej decyzji którego brokera wybrać zobacz w internecie najpopularniejsze opinie i komentarze odnośnie brokera PurpleTrading, lub innego który Cię przekonuje. Na naszym blogu możesz zobaczyć opinie osób, które miały już doświadczenia z wieloma platformami. Polecają bądź odradzają konkretnych brokerów. Miej na uwadze że każdy broker działający na terenie naszego kraju ma obowiązek posiadać licencje prawne oraz zezwolenia umożliwiające pośredniczenie w podejmowaniu transakcji na terenie UE. Weź pod uwagę że broker, który jest nadzorowany przez krajową albo europejską komisję finansową gwarantuje większe bezpieczeństwo twojego kapitału. Możesz też zobaczyć ranking brokerów oraz skonfrontować Twój wybór, z wyborem zawodowych inwestorów. Dzięki temu dowiesz się które miejsce w rankingu zajmuje wytypowany przez Ciebie broker oraz czy jest godny zaufania według innych użytkowników.

Jak założyć konto demo u brokera PurpleTrading

Rejestracja konta demo PurpleTrading odbyła się bez jakichkolwiek problemów aczkolwiek na witrynie nie ma możliwości wybrania naszego języka. Całą rejestrację trzeba zrealizować w języku angielskim co może być kłopotem dla niektórych osób. Niestety po założeniu konta i zalogowaniu się na platformę również nie było szans wybrania języka. Więc całą rejestrację konta demo u brokera PurpleTrading jak również wszystkie inwestycje musieliśmy wykonywać w języku angielskim. Było to uciążliwe i niezbyt przyjemne jako że translator niezbyt dobrze translatuje profesjonalne hasła jak również zagadnienia giełdowe.

Przeczytanie warunków umowy w języku angielskim także było dosyć utrudnione. Angielski język urzędowy jest ciężki do przetłumaczenia w tłumaczu, a warunki umowy mają ogromnie dużo stron treści. Niestety z tego powodu poświęciliśmy nie mało czasu żeby właściwie przełożyć oraz pojąć całą umowę.

W naszym wrażeniu warunki oferowane przez brokera PurpleTrading nie są najbardziej korzystne dla początkujących użytkowników. Wielu spośród przetestowanych przez nasz zespół brokerów proponuje bardziej interesujące warunki swoim nowym użytkownikom. Broker PurpleTrading nie gwarantuje bezpieczeństwa w 100% dla swoich klientów w każdej sprawie, gdyż podkreśla że w niektórych rzadkich wypadkach, może dojść do sytuacji kiedy system “stop loss” nie zadziała natychmiast. Inwestorzy muszą liczyć się z możliwością przegranej swojego kapitału, pomimo stosowania opcji “stop loss”.

Broker PurpleTrading wypłata pieniędzy

Zadecydowaliśmy się to przetestować i przekonać się jak długo trwa wypłata pieniędzy od brokera PurpleTrading. Najpierw przeprowadziliśmy realny przelew na rachunek brokera PurpleTrading. Wpłata dotarła na konto brokera niezwykle szybko i już po kilku dobach mogliśmy inwestować realną gotówką. Nie było także zbyt znacznych opłat ani prowizji za wykonanie wpłaty. Po wielu dniach testowania platformy nadszedł czas na wypłatę zapracowanych pieniędzy. Więc zdecydowaliśmy się wybrać tą samą metodę wypłaty jakiej używaliśmy do przeprowadzenia pierwszej wpłaty. Mieliśmy nadzieję że wszystko pójdzie sprawnie, jednak już na samym początku spotkaliśmy się z prowizją dla pośrednika. Jak również z niewielką odpłatnością za dokonanie transferu pieniędzy.

Od czasu zlecenia przelewu na rachunek bankowy musieliśmy czekać sporo ponad 3 dni. Nim finanse dotarły na konto. W tym okresie wysłaliśmy pytanie do działu technicznego. Pomoc techniczna brokera PurpleTrading zadeklarowała, iż spóźnienie wynika prawdopodobnie z problemów naszego banku. W związku z tym stwierdzamy, że broker PurpleTrading w żadnym wypadku nie powinien za nie odpowiadać. Nie możemy wobec tego jednoznacznie określić ile czasu należy czekać na zapłatę u brokera PurpleTrading. Ponieważ zależnie od stosowanej metody przelewu ten czas może się różnić. W naszym wypadku wynosił niemało ponad trzy dni. W naszym uczuciu było to o wiele za długo i nie uznajemy tego za zaletę brokera PurpleTrading.

Jak się rozliczyć z pieniędzy zarobionych u brokera PurpleTrading

Zwróć uwagę że każdy broker nalicza spread w momencie kiedy zawierasz następną inwestycję, jest to prowizja za pośrednictwo w zawarciu transakcji, z reguły jest to setny bądź tysięczny % od sumy, którą inwestujesz. Wysokość spread’u zależy jedynie od brokera i może być stała bądź zmienna. Każdy zysk również ten z inwestycji podlega opodatkowaniu oraz powinno się rozliczyć z zapracowanych w ten sposób pieniędzy, w swoim kraju podatkowym. W Polsce do rozliczenia dochodów z inwestycji na giełdzie służy PIT-38, na jakim ujmowane są dochody z kapitałów finansowych jak również z odpłatnego pozyskania pochodnych instrumentów finansowych. Jeżeli nie masz pewności jak wypełnić PIT-38 możesz zasięgnąć rady doradcy prawnego bądź poszukać takiej wiedzy w sieci, możesz także rozliczyć się online, w takim wypadku wypełnienie PIT’u nie powinno sprawić Ci najmniejszych problemów.

Wasze opinie na temat brokera PurpleTrading

Zanim zdecydujesz się żeby przelać swoje oszczędności na konto jakiegoś brokera. To zobacz jakie opinie o brokerze PurpleTrading piszą pozostali użytkownicy forum. Najważniejsze aby wybrać takiego brokera, który zapewni bezpieczeństwo i gwarancję wypłacenia pieniędzy. Nasz zespół chce podziękować za wszelkie komentarze na temat brokera PurpleTrading jakie piszecie. Wasze opinie są dla nas niezmiernie cenne. Jeżeli chciałbyś aby nasz zespół sprawdził nowego brokera, o jakim opinii jeszcze nie posiadamy na naszym blogu. To serdecznie zachęcamy do napisania wiadomości e-mail z nazwą brokera oraz adresem jego strony internetowej.

Lista Tagów:
PurpleTrading opinie, PurpleTrading brokers, PurpleTrading konto demo, PurpleTrading komentarze, PurpleTrading notowania, PurpleTrading wypłata, PurpleTrading poradnik, PurpleTrading wypłaty, PurpleTrading podatek, PurpleTrading jak grać, PurpleTrading jak inwestować, PurpleTrading forum, PurpleTrading blog, PurpleTrading bonus, PurpleTrading konto testowe, PurpleTrading robot, PurpleTrading jak zacząć, PurpleTrading poradnik, PurpleTrading czy jest wypłacalny.

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. Walczyna pisze:

  macie jakieś doświadczenia z PurpleTrading dobry broker czy mam szukać dalej?

 2. Federiko pisze:

  witam, jak chcesz inwestować większe pieniądze to lepiej szukaj innego brokera

 3. Gadowski pisze:

  na małe kwoty jest spoko, ale większe sumy to już się zaczynają dziwne rzeczy dziać… jakieś zakańczanie otwartych pozycji bez powodu i takie tam…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *