Opinie XTB – forum komentarze

Broker XTB opinie naszej redakcji:

Jak się rozliczyć z pieniędzy zarobionych u brokera XTB

Miej świadomość że każdy broker nalicza spread w momencie kiedy podejmujesz kolejną inwestycję, jest to prowizja za pośrednictwo w zawarciu transakcji, zazwyczaj jest to setny bądź tysięczny % od sumy, jaką inwestujesz. Wielkość spread’u zależy jedynie od brokera i może być stała lub zmienna. Każdy zwrot także ten z inwestycji podlega opodatkowaniu i trzeba się rozliczyć z zarobionych w ten sposób pieniędzy, w swoim kraju podatkowym. W Polsce do rozliczenia dochodów z inwestycji na giełdzie służy PIT-38, na jakim określane są dochody z kapitałów pieniężnych jak również z odpłatnego pozyskania pochodnych instrumentów finansowych. Jeśli nie wiesz jak wypełnić PIT-38 możesz zasięgnąć porady doradcy prawnego lub poszukać takiej informacji w internecie, możesz również rozliczyć się online, w takim przypadku wypełnienie PIT’u nie powinno sprawić Ci najmniejszych trudności.

Pytania odtyczące brokera XTB, na które chcemy odpowiedzieć.

Chcielibyśmy odpowiedzieć na przeważnie zadawane pytania dotyczące brokera XTB, które otrzymujemy od państwa na nasz adres e-mail. Wyłoniliśmy jedynie te najciekawsze, ponieważ większa część z nich się powtarzała:

 • Czy broker XTB jest wiarygodny? – w rzeczy samej podczas naszego testu nie było żadnych problemów z wypłatą pieniędzy, nie biorąc pod uwagę całkiem długiego czasu oczekiwania na transfer środków.
 • XTB recenzje – broker XTB recenzje dostaje od coraz większej ilości wybitnych inwestorów. Sprawdziliśmy na kilku dużych portalach poświęconych biznesowi i udało nam się znaleźć mnóstwo interesujących wiadomości jak również spostrzeżeń na temat tego brokera.
 • XTB scam czy nie? – z całą pewnością nie jest to scam, taka firma jest zarejestrowana.
 • Konto testowe XTB – konto demo jest dostępne bez konieczności dokonania wpłaty.
 • XTB opinie – broker XTB negatywne opinie na forum dostaje bardzo sporadycznie, zazwyczaj są podyktowane pomyłką inwestora. Który za własną pechową inwestycję obwinia brokera, jednak duża część opinii jest pozytywna.
 • Najlepszy broker XTB – według naszej opinii istnieje wielu lepszych brokerów, niemniej jest to nasza własna opinia. Z całą pewnością część użytkowników może uważać że broker XTB jest najlepszy.
 • XTB komentarze – broker XTB negatywne komentarze na forum i facebook’u otrzymuje rzadko, na ogół inwestorzy narzekają na długi czas oczekiwania na wypłatę zapracowanych pieniędzy.
 • XTB konto demo – broker XTB oferuje bezpłatne konto demo, bez żadnego limitu czasowego. Niestety po użyciu wszystkich dostępnych pieniędzy wirtualnych, nie ma możliwości w dalszym ciągu z niego korzystać.

 

Emocje i stress

Stres jest nieodłączną częścią inwestowania na giełdzie, jednakże złe emocje i stres to najgorsi doradcy. Sama świadomość o możliwości zarobienia lub straty znaczących pieniędzy wywołuje pewne emocje. Jeśli jednak staniesz przed wyborem “wypłacić? czy jeszcze poczekać?”. A na szali będzie się wahać Twoje 50 tysięcy złotych to nerwy będą sięgały zenitu. To jaką decyzję wybierzesz w takiej sytuacji będzie w wielkiej skali zależało od twoich emocji. Jeśli zdołasz kontrolować swój stress i podniecenie to masz szansę zostać jednym z najlepszych inwestorów.

W internecie masz szansę odnaleźć bardzo dużo poradników i książek jak radzić sobie ze stresem. Podejmowanie znaczących decyzji, będąc pod wpływem intensywnych nerwów nie jest dobrym wyjściem, ale to własnie na tym polega inwestowanie w kontrakty CFD. Istnieje mnóstwo technik, które pozwalają podnieść kontrolę nad stresem, a nawet absolutnie je stłumić. Wielu zawodowych inwestorów promuje na przykład medytację bądź ćwiczenie jogi.

Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem utraty kapitału, przed ulokowaniem dowolnej sumy z nadzieją na korzyść, musisz jednak rozważyć czy potencjalna strata tych pieniędzy w wypadku złej inwestycji nie wpłynie na poziom twojego życia. Jedną z najważniejszych reguł zaawansowanych traderów jest inwestowanie jedynie tych środków, których strata nie będzie miała żadnego znaczenia dla sposobu ich istnienia. Nie inwestuj pieniędzy, jeżeli są Ci potrzebne!

Jeśli masz oszczędności, które zamierzałeś wydać np.: Na odpoczynek bądź nowszy samochód to również porządnie się zastanów, zanim postawisz na na obrót tych pieniędzy. Zawsze licz się z możliwością utraty oraz nigdy nie nastawiaj się na profit. Z tej przyczyny nigdy nie będziesz w ciężkiej sytuacji. Jedynie będziesz sympatycznie zadziwiony jeżeli pewna inwestycja okaże się celna i na twoje konto wpłynie bonusowa kwota.

Broker XTB materiały szkoleniowe

Najbardziej popularni brokerzy udostępniają swoim kontrahentom darmowe konto demo, służące do nauczenia się inwestowania, przetestowania śmiałych strategii i sprawdzenia platformy handlowej. Działa ono tak jak prawdziwe, jedyną odmiennością jest nie prawdziwa waluta. Jeżeli jesteś młodym inwestorem to weź pod uwagę że. “Z każdą kolejną inwestycją będziesz pozyskiwał doświadczenie oraz popełniał coraz to mniej błędów”.

Jeśli szukasz wypróbowanego brokera, kierowanego przez komisję finansową i posiadającego licencje prawne, które zapewniają jego wypłacalność, to sprawdź aktualny ranking brokerów CFD. Każdy broker wspomniany w rankingu był badany i oceniany przez naszych inwestorów. Przy tworzeniu niniejszego rankingu braliśmy także pod uwagę opinie oraz komentarze dotyczące brokera XTB. Znalezione w necie nie tylko na polskojęzycznych forach. Ale także na angielskich i niemieckich forach poświęconych biznesowi. Inwestowanie wiecznie wiąże się z niebezpieczeństwem. Dlatego nie inwestuj pieniędzy, których ewentualna strata mogłaby obniżyć jakość Twojego życia.

Pomoc i regulamin brokera XTB nasza opinia

Kontakt z działem technicznym brokera XTB był wspaniały, na wszelkie pytania otrzymaliśmy odpowiedzi w kilka chwil po zadaniu pytania. Były to niezwykle pomocne informacje i rozwiały wszelkie nasze niepewności. Odpowiedzi udzielane przez zespół techniczny są na wysokim poziomie.

Dodatkowo support brokera XTB działa dosyć dobrze, chat na żywo jest pierwszorzędnym podejściem. Łatwo jest uzyskać pomoc ekspresowo. Po zadaniu pytania i gruntownie wyjaśnić swój problem pracownikowi. W toku testowania platformy pisaliśmy do supportu z zapytaniem: “W jaką metodą najlepiej wypłacić środki”. Tak aby jak najprędzej dotarły na nasz rachunek prywatny. Dostaliśmy gruntowną odpowiedź, która ogromnie nas wspomogła przy podjęciu końcowej decyzji. Pracownik supportu był nawet uprzejmy. Na prawdę próbował pomóc oraz doradził nam najszybszą możliwą metodę wypłaty pieniędzy.

W regulaminie brokera XTB wypatrzyliśmy dużo pomocnych wiadomości dotyczących na przykład: Instrumentów finansowych proponowanych przez brokera. Dźwigni finansowej z jakiej mogą korzystać niedoświadczeni oraz profesjonalni inwestorzy, jak również rozległe informacje odnoszące się do samego brokera. Takie jak adres instytucji do korespondencji, rejestr potrzebnych numerów telefonicznych. Jak również adresów e-mail, a nawet numery licencji które posiada broker.

Broker XTB konto demo

Nim zaczniesz inwestować w kontrakty CFD rzeczywistą gotówkę, powinieneś wpierw poznać platformę handlową. Możesz do tego zastosować konto demo. Broker XTB oferuje swoim użytkownikom bezpłatne konto demo. Zakładając takie konto będziesz posiadał do dyspozycji wszystkie narzędzia i wykresy, jakie są dostępne na realnym koncie. Możesz również badać aktualne wahania cen oraz inwestować wirtualne finanse w taki sam sposób jak autentyczne.

W każdej chwili masz możliwość przełączyć rodzaj konta na rzeczywiste. Kiedy tylko dojdziesz do wniosku że jesteś gotowy inwestować autentycznym kapitałem. Konto demo pozwoli Ci uzyskać doświadczenie praktyczne, a nie tylko teoretyczne. Tak jak w wypadku czytania książek o inwestowaniu czy poprzez oglądania filmów na YouTube. Jeśli jednakże pragnąłbyś zrozumieć wybitne strategie inwestowania tudzież zgłębić swoją wiedzę teoretyczną, to pragniemy polecić dwie książki. Zenon Komar – “Sztuka Spekulacji” oraz Jack D. Schwager – “Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami”, które mogą Ci pomóc w analizie i poznaniu reguł rządzących handlem.

 
 

Jeśli chcesz poznać opinie innych inwestorów na temat XTB, lub zastanawiasz się jakiego brokera wybrać?
To sprawdź ranking brokerów CFD 2020!
Ranking brokerów CFD Forex został stworzony przez zespół inwestorów.
W oparciu o posiadane wieloletnie doświadczenie, oraz komentarze i opinie tysięcy użytkowników na forum.


 
 

Nasza opinia o XTB

Strona internetowa brokera XTB niezbyt nam się spodobała, barwy przycisków, układ graficzny oraz kolor nie są intuicyjne i mogą być powodem problemów niedoświadczonym inwestorom. Poza tym nadmiernie notorycznie wyświetla się informacja namawiająca do wpłaty realnych pieniędzy. Wedle naszego odczucia nawigacja strony nie jest prosta. Poważnym problemem, który dodatkowo ograniczał spokojne korzystanie z usług brokera XTB był fakt iż strona zacinała się co pewien czas, albo strasznie długo ładowała, a nawet zawieszała.

Aczkolwiek nie winimy za to brokera XTB gdyż nie mamy 100% pewności czy tych utrudnień nie wywoływał nasz internet w budynku redakcji czy też komputer z którego wtedy korzystaliśmy. Bądź też jakikolwiek inny czynnik zewnętrzny nie związany z brokerem XTB taki jak problemy z serwerem.  Jest to niemniej jednak wyłącznie nasza opinia, która wynika z osobistych spostrzeżeń i przemyśleń, każda osoba może posiadać inne zdanie na temat tego brokera. Uważamy więc że z tego powodu najlepiej jeżeli sam przetestujesz czy broker XTB spełni Twoje oczekiwania.

Wedle naszej opinii broker XTB nie jest najlepszym wyborem, dla nowych i zaawansowanych inwestorów, ponieważ układ strony jak również barwa stosowana na niniejszej platformie mogą być bardzo złudne dla początkujących klientów. Natomiast niebyt wysoka ilość analitycznych wykresów może znacznie utrudniać analizę rynkową zawodowym inwestorom. Broker XTB opinie na forum zdobywa przeważnie korzystne chociaż są to najczęściej bardzo podejrzane komentarze z rodzaju “polecam brokera XTB”. Nie mamy wobec tego możliwości ocenić czy te komentarze są na prawdę autentyczne i umieszczone za sprawą wielu inwestorów. Czy może jedna osoba napisała kilkanaście takich samych wypowiedzi na temat brokera XTB aby namówić nowych klientów do inwestowania pieniędzy.

Broker XTB negatywne opinie naszego zespołu

Naszym zdaniem broker XTB jest bardzo dobrym pośrednikiem. Jednakże ma też swoje wady, które powinno się brać pod uwagę. Przeglądając zagraniczne fora dla inwestorów, szczególnie w języku niemieckim oraz francuskim. Napotkaliśmy na niemało komentarzy o brokerze XTB. Opinie w większości były korzystne, chociaż nadzwyczaj krótkie. Składające się z jednego lub dwóch słów. Ale niewielka ilość komentarzy była krytyczna. Takie opinie czytaliśmy dokładnie starając się ustalić czy są one realne, czy kłamliwe. Spora część inwestorów była niezadowolona z czasu jaki musiała czekać na wypłatę pieniędzy z konta giełdowego brokera XTB. Wedle ich oceny zostali zmuszeni nazbyt długo czekać nim pieniądze trafiły na ich konto prywatne.

Jakiego brokera wybrać?

Wybranie platformy handlowej to kluczowa decyzja dla każdego inwestora. Ponieważ broker pośredniczy przy nawet najmniejszej transakcji i to właśnie jemu wysyłamy nasze pieniądze. Musi zatem być wypróbowany i godny zaufania. W tym materiale spróbujemy zaznaczyć własną opinie o brokerze XTB. Lecz dodatkowo poruszyć trochę kwestię zarabiania na giełdzie i inwestowania w kontrakty CFD. Wysokość kwoty jaką zdecydujemy się zainwestować ma wielkie znaczenie.

Jako że im większe finanse inwestujemy, tym większa szansa na profit, jednakże dodatkowo bardziej natężony stres. Wbrew pozorom nerwy mogą w dużej mierze wywrzeć wpływ na nasze decyzje. Wskazane jest zawsze starać się zachowywać zimną krew oraz nie rozstrzygać decyzji pod wpływem chwili. Zdolność rozsądnego myślenia będąc pod wpływem wielkiego stresu. t nadzwyczaj wartościowa cecha wśród doświadczonych inwestorów.

Konto Demo Broker XTB

Większość atrakcyjnych brokerów udostępnia darmowe konto demo, w większości wypadków rejestracja konta demo nie żąda sprawdzania nawet podstawowych informacji. Broker XTB dodatkowo nie wymaga realizowania nawet najmniejszych wpłat do aktywacji konta demo. Można więc bez trudu poddać próbie skuteczność platformy. Prędkość egzekucji zleceń i stabilność połączenia z aplikacją. Bez całkowicie żadnego ryzyka straty rzeczywistych pieniędzy. Broker XTB także udostępnia konto demo swoim użytkownikom chociaż wykorzystuje ograniczenie budżetu. Oznacza to że otrzymujemy do dyspozycji z góry obliczoną kwotę wirtualnej waluty. Która nie odświeża się po wykorzystaniu. Znaczy to iż po wykorzystaniu całej sumy musimy podjąć decyzję czy chcemy wpłacić rzeczywiste pieniądze dla niniejszego brokera. Czy jednakże lepiej będzie sprawdzić kilka innych platform, nim podejmiemy definitywną decyzję.

Każdy dobry broker naszym zdaniem powinien oferować odnawialne środki na koncie demo. Tak ażeby każdy nowy użytkownik miał nieograniczoną możliwość porządnego sprawdzenia platformy pod każdym kontem. W toku przeprowadzania testów okazało się iż kilku brokerów określa również limity czasu na korzystanie z konta demo. Z reguły był to miesiąc czasu, podczas którego początkujący inwestor musiał zdążyć nauczyć się wszelkich znaczących funkcji platformy. Po tym okresie konto demo zostało zablokowane i nie było żadnej szansy żeby je przedłużyć. Pozostawała wówczas tylko możliwość wykonania przelewu autentycznych pieniędzy. Broker XTB nie stosuje ograniczeń czasowych na koncie demo. Można je wykorzystywać aż do momentu wydania wszystkich wirtualnych pieniędzy.

Od czego zacząć?

Jeżeli jesteś nowym inwertorem i nie masz jeszcze zbyt wielkiego doświadczenia w handlu. To proponujemy byś skupił się na jednej bądź maksymalnie dwóch kategoriach. To jakie dokładnie kategorie wybierzesz zależy jedynie od Ciebie. Niemniej pamiętaj że im bardziej sprecyzujesz swój cel tym więcej czasu będziesz miał możliwość poświęcić na szczegółową analizę aktualnej sytuacji. Główne kategorie to surowce (złoto, srebro, ropa), akcje spółek (Apple, Orlen, CD Projekt), forex (USD/EUR, PLN/EUR, CHF/USD), kryptowaluty (bitcoin, ethereum, xrp), indeksy krajowe (WIG 20, USA 500, Niemcy 30) oraz towary (kawa, cukier, kukurydza). Wybierając konkretną kategorię możesz gruntownie przeanalizować historyczne wahania wartości i spróbować wyciągnąć wnioski. Powinieneś się zastanawiać co powodowało zmianę ceny danych aktywów w przeszłości.

Jeśli zdecydujesz się zająć wyłącznie jedną konkretną kategorią np. krypto-walutami, to po jakimś czasie spostrzeżesz. Dokładnie to że dowolne informacje z kraju oraz ze świata zaczniesz analizować przez pryzmat “a jak to wpłynie na kryptowaluty”. Ze względu na to twoje kolejne inwestycje będą skutkiem szczegółowych przemyśleń. Już nie będą sprawą przypadku tak jak zapewne będzie na samym początku. Większa część doświadczonych inwestorów również preferuje tylko jedną kluczową kategorię, a następnie poświęca jej nawet 80% swojego czasu i kapitału inwestycyjnego. Na całym świecie nie ma człowieka, który zna się na wszystkim, wobec tego należałoby już na samym początku wybrać jedną dziedzinę. Przeznaczyć na jej analizę maksymalnie dużo czasu, zamiast rozpraszać go między wszelkie inne kategorie.

Broker XTB opinie na forum

Opinie na forum broker XTB zdobywa od strony inwestorów najczęściej negatywne. Nasz zespół testował konto demo oraz konto real u brokera XTB przez sześć dni. Sprawdzaliśmy jak działają wpłaty i wypłaty u tego brokera oraz jakie komentarze na forum broker XTB zdobywa od profesjonalnych inwestorów.
Jeśli chcesz znaleźć sprawdzonego brokera. Takiego tego który zapewni Ci wypłatę środków w dowolnej sytuacji? Więc zdecyduj rozsądnie, sprawdź ranking brokerów CFD forex.
Następnie zdecyduj który broker będzie perfekcyjny dla Ciebie.

Broker XTB umożliwia inwestowanie w różne aktywa. Między innymi: kontrakty CFD na akcje potężnych spółek, kryptowaluty, surowce i Forex. Istnieje możliwość na nich sporo zarobić. Lecz tak samo szybko można stracić inwestowane środki albo wyjść na zero. Przed przejściem do recenzji brokera XTB jak również wyrażenia naszej oceny na jego temat. To pragniemy najpierw przybliżyć naszym czytelnikom, na czym się skupiliśmy podczas testu. Najczęściej zadawaliśmy pytania czy broker XTB:

 • oferuje bezpłatne konto demo,
 • otrzymał niezbędne licencje prawne i jest bezpieczny,
 • nie został umieszczony na listę ostrzeżeń,
 • namawia do wpłaty prawdziwych pieniędzy jak również naciska do wykonywania znacznych wpłat,
 • Jakie opinie ma broker XTB na forum inwestycyjnym,
 • Jakie są nasze przeżycia,
 • Weryfikowaliśmy także czy jest dostępny Język ojczysty.

 

Ryzyko inwestowania na giełdzie

Inwestowanie na giełdzie stale wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem, aczkolwiek to ryzyko da się ograniczyć posiadając odpowiednią wiedzę, zdolności i praktykę. Doświadczeni inwestorzy zawierają o wiele więcej wartościowych transakcji niż początkujący traderzy i nie jest to żaden przypadek. Początkujący raz za razem podejmują złe decyzje. Ponieważ nie całkiem rozumieją zasady rządzące handlem czy też nie poświęcają wystarczającej uwagi bieżącym zajściom ze świata. Właśnie te wydarzenia po niedługim okresie oddziaływają na wahania cen aktywów.

Fachowi gracze stale analizują sytuację rynkową i podejmują decyzje opierając się na solidnych podstawach. Droga od nowego do zawodowego inwestora przeważnie jest długa i łatwo się zrazić nawet po podjęciu kilku nietrafionych inwestycji. Zwłaszcza kiedy utracimy wówczas część naszego realnego kapitału. Więc doskonałym pomysłem dla początkujących traderów jest użycie konta demo do nauki platformy. Wypróbowania rozmaitych metod inwestowania i zdobycia doświadczenia.

Największe zalety brokera XTB według naszej opinii

Największymi wartościami, które ma broker XTB są bez wątpienia artykuły szkoleniowe. Filmy instruktażowe, prywatne porady z dziedziny inwestowania, ogromna ilość instrumentów finansowych znacznie ułatwiają naukę. Możliwość sprawdzenia platformy na koncie demo jak również nawet wartościowy kalendarz ekonomiczny. Znacznym plusem brokera XTB jest fakt, iż posiada prywatną aplikację internetową. Co w znacznym stopniu przyśpiesza podejmowanie decyzji i zawieranie inwestycji. W toku wykonywania testów przywiązywaliśmy odrębną uwagę na zapiski o ryzyku związanym z otwieraniem inwestycji. Jak również to jaki % kontrahentów inwestujących za pośrednictwem danego brokera odnotowuje straty, niestety w wypadku tego brokera % kontrahentów, którzy odnoszą straty jest nadzwyczaj duży.

Co więcej szukaliśmy oficjalnego konta każdego z brokerów na Facebook’u, a następnie odczytywaliśmy wszystkie komentarze zamieszczone na takim profilu. Znaczącym elementem przeprowadzanego za naszą sprawą testu było zweryfikowanie wiarygodności adresu instytucji każdego brokera podanego na oficjalnej stronie. W kilku wypadkach w ciągu trwania całego testu zdarzyło się iż pod wyznaczonym adresem nie odnaleźliśmy żadnej siedziby instytucji, ani fizycznego biura. Na szczęście w przypadku brokera XTB wymieniony adres został poświadczony i jest autentyczny.

Kontrakty CFD

Kontrakty różnicy cenowej, nazywane również “Kontrakty CFD”. Umożliwiają inwestorom zyskiwanie za równo na wzroście cen aktywów, jak i na zmniejszeniu. Co w wypadku giełdy klasycznej jest niewykonalne. Inwestor ustala kontrakt z brokerem i określa czy cena wybranych aktywów zmaleje czy wzrośnie. Gdy jego przypuszczenia się sprawdzą i wartość zmieni się właściwie z jego spekulacjami to odnotowuje zysk. Kontrakty CFD oferują użycie dźwigni finansowej, tak zwanego “lewara” do pomnożenia swoich przychodów. Większa część brokerów udostępnia młodym inwestorom optymalną dźwignie na poziomie 1:30. Niemniej doświadczeni inwestorzy mają możliwość ubiegać się o podniesie stosowanego poziomu dźwigni.

Typowa dźwignia 1:30 powoduje iż w momencie zawierania kontraktu CFD, inwestowana przez nas kwota zostanie pomnożona 30-sto krotnie. Przykładowo przelewając na konto brokera 100 zł możemy swobodnie “ulokować” 3000 zł, i od kwoty trzech tysięcy będziemy zyskiwać %. Jeśli cena zmieni się trafnie z naszymi spekulacjami bądź tracić jeśli popełnimy błąd. Inwestowanie z użyciem dźwigni finansowej jest dosyć ryzykowne, jednak zapewnia szansę na ogromny zarobek przy wykorzystaniu niedużej kwoty własnej. Inwestując u brokerów posiadających licencje prawne nie ma szansy żeby się zadłużyć. Stan naszego konta giełdowego może w najgorszym przypadku zmniejszyć się do zera. Świadczy to że inwestując wyżej przytoczone 100 zł możemy stracić maksymalnie 100 zł. Nie ma możliwości żeby stan konta był mniejszy od zera.

Zanim podejmiesz decyzję!

Przed przyjęciem końcowej decyzji jakiego brokera wybrać przeczytaj w sieci najpopularniejsze opinie oraz komentarze odnośnie brokera XTB, lub innego który Cię fascynuje. Na naszym blogu możesz poznać opinie osób, które miały do tej pory doświadczenia z wieloma platformami. Polecają czy też odradzają niektórych brokerów. Miej na uwadze że każdy broker działający na terenie naszego kraju ma obowiązek uzyskać licencje prawne oraz zezwolenia umożliwiające pośredniczenie w zawieraniu transakcji na terenie UE. Weź pod uwagę iż broker, który jest kontrolowany przez krajową bądź europejską komisję finansową zapewnia większe bezpieczeństwo twojego kapitału. Możesz także zobaczyć ranking brokerów oraz porównać swój wybór, z wyborem doświadczonych inwestorów. Dzięki temu dowiesz się które miejsce w rankingu zajmuje wybrany przez Ciebie broker oraz czy jest godny zaufania według innych użytkowników.

Jak założyć konto demo u brokera XTB

Rejestracja konta demo XTB odbyła się bez żadnych kłopotów chociaż na witrynie nie ma możliwości wybrania naszego języka. Całą rejestrację należy wykonać w języku angielskim co może być utrudnieniem dla co poniektórych osób. Niestety po rejestracji konta i zalogowaniu się na platformę również nie było możliwości wybrania języka. Więc pełną rejestrację konta demo u brokera XTB jak również wszelkie inwestycje musieliśmy wykonywać w języku angielskim. Było to dokuczliwe oraz niezbyt przyjemne jako że translator nie najlepiej translatuje zawodowe wyrażenia i zagadnienia giełdowe.

Przeczytanie warunków umowy w języku angielskim również było dosyć wymagające. Angielski język urzędowy jest niemożliwy do przetłumaczenia w translatorze, a warunki umowy mają bardzo dużo stron tekstu. Niestety z tej przyczyny poświęciliśmy sporo godzin aby stosownie przetłumaczyć i pojąć całą umowę.

W naszym wrażeniu warunki proponowane przez brokera XTB nie są interesujące dla nowych inwestorów. Wielu z sprawdzonych przez nasz zespół brokerów oferuje bardziej opłacalne warunki swoim nowym użytkownikom. Broker XTB nie gwarantuje bezpieczeństwa w 100% dla swoich klientów pod każdym kontem, ponieważ zaznacza że w niektórych wyjątkowych przypadkach, może dojść do sytuacji kiedy system “stop loss” nie zadziała błyskawicznie. Użytkownicy muszą brać pod uwagę możliwość utraty swojego kapitału, mimo stosowania opcji “stop loss”.

Broker XTB wypłata pieniędzy

Postanowiliśmy to sprawdzić i przekonać się ile czasu trwa wypłata pieniędzy od brokera XTB. W pierwszej kolejności zrealizowaliśmy realny transfer na konto brokera XTB. Wpłata doszła na konto brokera ekspresowo i już po kilku dniach mogliśmy inwestować rzeczywistą gotówką. Nie było również zbyt znacznych opłat ani prowizji za realizację wpłaty. Po kilku dobach sprawdzania platformy nadszedł czas na wypłatę zdobytych pieniędzy. Więc zdecydowaliśmy się wybrać taką samą metodę wypłaty jakiej używaliśmy do wykonania pierwszej wpłaty. Mieliśmy nadzieję że wszystko pójdzie sprawnie, tymczasem już na samym początku spotkaliśmy się z prowizją dla pośrednika. Jak również z drobną odpłatnością za realizacja transferu pieniędzy.

Od czasu zlecenia transferu na rachunek prywatny musieliśmy czekać dużo ponad 3 dni. Zanim finanse dotarły na konto. W tym czasie wysłaliśmy pytanie do zespołu technicznego. Pomoc techniczna brokera XTB stwierdziła, iż spóźnienie wynika prawdopodobnie z problemów naszego banku. W związku z powyższym uznajemy, że broker XTB w żadnym wypadku nie jest za nie odpowiedzialny. Nie możemy skutkiem tego jednoznacznie określić ile czasu trzeba czekać na wypłatę u brokera XTB. Ponieważ zależnie od stosowanej metody przelewu ten czas może się różnić. W naszym przypadku wynosił dużo powyżej trzy dni. W naszym wrażeniu było to o wiele za długo i nie uznajemy tego za zaletę brokera XTB.

Wasze opinie na temat brokera XTB

Zanim zdecydujesz się żeby przelać Twoje oszczędności na konto jakiegoś brokera. To sprawdź jakie opinie o brokerze XTB mają pozostali użytkownicy forum. Najważniejsze to wybrać takiego brokera, który zapewni bezpieczeństwo i gwarancję wypłacenia pieniędzy. Nasz zespół chce podziękować za wszelkie komentarze na temat brokera XTB jakie piszecie. Wasze opinie są dla nas wielce wartościowe. Jeśli pragnąłbyś aby nasz zespół przetestował nowego brokera, o jakim opinii jeszcze nie posiadamy na naszym blogu. To serdecznie zachęcamy do przysłania wiadomości e-mail z nazwą brokera oraz adresem jego strony internetowej.

Lista Tagów:
XTB opinie, XTB brokers, XTB konto demo, XTB komentarze, XTB notowania, XTB wypłata, XTB poradnik, XTB wypłaty, XTB podatek, XTB jak grać, XTB jak inwestować, XTB forum, XTB blog, XTB bonus, XTB konto testowe, XTB robot, XTB jak zacząć, XTB poradnik, XTB czy jest wypłacalny.

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. Bartłomiej pisze:

  ktoś testował brokera XTB? opinie ma bardzo dobre, ale nie wiem czy prawdziwe

 2. Baron pisze:

  ja używam już drugi rok i z czystym sumieniem mogę polecić

 3. Sadko pisze:

  broker bardzo dobry, zwłaszcza ze Polski i udzielają pełnego wsparcia po polsku

 4. Karol pisze:

  można u nich śmiało inwestować XTB to nie oszuści

 5. Lanos pisze:

  gram u nich prawie rok, ogólnie polecam 🙂 nigdy nie miałem problemów z wypłatą pieniędzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *